gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Paloma's laten Zwarte Cross ontploffen met populaire piratenmuziek

3f29950553d205b09d98432547171bdd

De Achterhoekse formatie De Paloma's bracht tijdens de Zwarte Cross verschillende piratenhits ten gehore in een uitpuilende Megatent. De duizenden feestvierders zongen uit volle borst mee. Dat laat wel zien hoe populair het genre is.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Wat ik heel fijn vind en wat mij ook ontzettend verbaasd is dat het jonge publiek de oude hits steeds vaker meezingt", aldus bandlid Nick Obbink. "Normaal zeg je: 'die oude piratenmuziek is voor de oude lui die vroeger bij de geheime zender zaten'. Maar steeds meer jonge gasten komen naar de tenten voor dit soort muziek, dat is mooi." Collega René van Rooij vult aan dat de komst van Spotify meespeelt in de populariteit: "Mensen kunnen dan gewoon kiezen wat ze leuk vinden, en dat is dus piratenmuziek."

Voor input van de setlist leggen de muzikanten hun oren te luister in de omgeving. "Je merkt dat het trends zijn, zo is nu het nummer Jouw Liefste Wens (De Paladijns red.) nu ontiegelijk populair in de keten", schetst Richard Hunting. "Dan voegen wij die toe aan onze set."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.