gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap zit in wachtkamer voor Sow

67b2cc8987691a616d6f3ead5b9d9730.jpg

De Graafschap is afhankelijk van de Engelse voetbalclub Sheffield Wednesday of linksbuiten Sylla Sow de overstap maakt naar Doetinchem. De vleugelaanvaller is de laatste beoogde versterking die de club deze zomer hoopt vast te leggen.

Jasper Hazelaar |
“Ik moet aangeven dat het proces steeds langzamer en moeizamer verloopt, het is een spannende kwestie”, zegt technisch manager Peter Bijvelds. De schoen wringt volgens Bijvelds tussen de zaakwaarnemer van Sow en de Engelse voetbalclub: “Het zit hem niet in de Brexit, het zit hem erin of bepaalde afspraken daadwerkelijk zijn gemaakt tussen de zaakwaarnemer en de club. Ik heb daar weinig over te vinden of te zeggen, maar ik ben er wel afhankelijk van.” Mocht Sow niet worden losgeweekt, schakelt De Graafschap door. De club hoopt deze transferperiode nog een buitenspeler met 'diepgang, snelheid en fysieke kracht' vast te leggen.

Na een lange zoektocht werd Charlison Benschop maandag gepresenteerd als de nieuwe spits. Bijvelds is in zijn nopjes met de 32-jarige aanvaller: “We hebben heel weloverwogen voor hem gekozen. Om zijn voetbalinhoudelijke kwaliteiten die hij in de eredivisie heeft laten zien, maar ook om zijn persoonlijkheid. Het is echt opvallend dat de beste man hier maar een halfjaar is geweest, want ik hoor iedereen nog steeds praten over de manier hoe hij zich presenteert in de groep.”

‘Oplossing zoeken’
Met Benschop, Danzell Gravenberch en Devin Haen is de spitspositie volgens Bijvelds goed ingevuld. Er hoeft daar niemand te vertrekken. Zelf wil de technisch manager niet op namen ingaan, maar voor Ronald Baas, Hicham Acheffay en Giovanni Korte lijkt de deur open te staan voor een vertrek. “Er zijn gearriveerde spelers die zwaar op de begroting drukken, dan wil je kijken of er elders mogelijkheden zijn”, aldus Bijvelds. “Het gaat dan om enkelen, en misschien is het ook nog goed om een jeugdspeler te verhuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Twee gewonden bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.