gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op De Vijverberg: 2-0 tegen Roda JC

f31bec0166198f614f1024f720e31cdc.jpg

De Graafschap heeft op de eigen Vijverberg overtuigend met 2-0 gewonnen van Roda JC. In vergelijking met eerdere wedstrijden speelden de Superboeren weer eens met energie en overtuiging. Door deze winst is de afstand met de achtervolgers FC Emmen en Telstar vergroot tot respectievelijk 3 en 6 punten.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de Canadese militairen die 80 jaar geleden bij de bevrijding van De Achterhoek het leven hadden gelaten. De spelers van De Graafschap kwamen het veld op met speciale shirts waarop de namen van de gesneuvelden waren gedrukt.

Helaas werden de eerste seconden van de verder indrukwekkende minuut stilte ontsierd door respectloos geschreeuw vanuit het bezoekersvak. Dat leverde voor aanvang van de wedstrijd nog een opstootje op, toen Roda-supporters aan de buitenzijde van het uitvak een spandoek wilden verwijderen. Aanvoerder Jeffry Fortes kon uiteindelijk samen met enkele beveiligers de harde-kernsupporters van De Graafschap bewegen om af te zien van verdere wraakacties.

Toen de wedstrijd eenmaal begonnen was, zette De Graafschap meteen hoog druk. Dat resulteerde in aanvallende acties van onder andere Wanya Marcal, Jack Cooper-Love, Reuven Niemeijer en Arjen van der Heide. Enkele van die aanvallen eindigden bij de Limburgse doelman Justin Treichel, andere in de tribune.

In de 25ste minuut werd de ban gebroken na een flitsende aanval over de linkerflank. Toen men bij Roda JC de bal niet uit het strafschopgebied weg kreeg, stond Reuven Niemeijer klaar om binnen te schieten: 1-0.

Roda JC stelde daar weinig tegenover, al leefde de ploeg van Bas Sibum halverwege de eerste helft even een klein beetje op. Maar verder dan een schot op de paal kwamen de bezoekers niet.

De tweede helft toonde een soortgelijk spelbeeld: De Graafschap domineerde en Roda JC kwam nauwelijks in de buurt van Ties Wieggers.

Toch duurde het nog zo'n 20 minuten voor de verlossende 2-0 genoteerd kon worden. Dat was niet alleen voor de supporters een verlossende treffer, maar ook voor de doelpuntenmaker Jack Cooper-Love. Waar hij bij eerdere invalbeurten en een enkele basisplaats nog niet de handen van de supporters op elkaar kreeg, werd hij nu wel omarmd door een uitverkochte Vijverberg. De Zweed schoot namelijk de bal snoeihard in de touwen, na een actie van Arjen van der Heide op de rechterflank: 2-0.

Later in de wedstrijd leverde een volgende assist van Arjen van der Heide een nieuwe kans op, maar het schot van Donny Warmerdam plofte op de lat uiteen.

En zo eindigde een ouderwets thuisduel op De Vijverberg na een aantrekkelijke, energieke wedstrijd met 3 punten voor De Graafschap. Daarmee komen de Achterhoekers, met nog 5 wedstrijden voor de boeg, op 56 punten. Boven hen staan FC Dordrecht met 57 punten, Cambuur Leeuwarden met 58 punten, ADO Den Haag met 61 punten en Excelsior met 62 punten. Bovenaan lijkt FC Volendam met 73 punten niet meer in te halen.

Aankomende vrijdag moet De Graafschap afreizen naar Eindhoven voor een uitwedstrijd tegen de plaatselijke FC.

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.