gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op de valreep van Jong AZ

f391e3c7389645569013197450274c04

De Graafschap heeft op de valreep met 2-1 gewonnen van het belofteteam van AZ. De bevrijdende treffer werd ver in de blessuretijd binnengekopt door Xandro Schenk.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Trainer Jan Vreman kon voor deze wedstrijd weer beschikken over Basar Önal en Rio Hillen, die beiden weer hersteld waren van een blessure. Önal startte zelfs in de basis. De Graafschap kwam sterk uit de startblokken. Na zeven minuten spelen trof Donny Warmerdam de onderkant van de lat. Even later schoot Alexander Büttner de bal over, na een fraaie rush van Basar Önal.

Daarna zakte de ploeg wat in en kreeg Jong AZ ook enkele kansen. Thijs Jansen werkte een inzet van Dave Kwakman uit de onderhoek en Jurre van Aken trof even later het Doetinchemse zijnet. Na 26 minuten spelen was het voor De Graafschap wel raak, door een kopbal van Basar Önal: 1-0.

Na rust werd het spel van De Graafschap gekenmerkt door onzorgvuldigheden. Er werd veel balverlies geleden op de as van het veld en veel eindpasses waren niet nauwkeurig. Toen de Doetinchemse verdediging in de 74ste minuut de bal niet goed weg kreeg, kon de Alkmaarse invaller Jorn Berkhout vanaf de rand van het strafschopgebied uithalen. Waar Thijs Jansen eerder nog wel redding kon brengen, was hij deze keer kansloos: 1-1.

Lang leek één punt het maximaal haalbare voor de ploeg van Jan Vreman. Maar in de vijf minuten durende blessuretijd zetten de Superboeren nog even aan. Dat werd in de laatste minuut van de wedstrijd beloond: Xandro Schenk kopte een mooi afdraaiende vrije trap van invaller Tristan van Gilst snoeihard achter de Alkmaarse doelman. Vlak daarna floot scheidsrechter Martin Pérez af en kon De Graafschap de drie punten definitief bijschrijven.

De Doetinchemmers komen daarmee op 55 punten uit 32 wedstrijden. Omdat NAC Breda de thuiswedstrijd tegen MVV met 1-2 verloor, hebben de Superboeren hun positie in de top zes van de Keukenkampioen Divisie verder verstevigd. Volgende week vrijdag volgt het uitduel tegen FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

Vogelshow0

Vogelshow in Keijenborg kan na jaar afwezigheid weer doorgaan: 'De mooiste wordt kampioen'

Het was zaterdag een explosie van kleur in de zaal van Coens Tapperij in Keijenborg. Honderden vogels, van klein tot groot, werden daar tentoongesteld tijdens de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging Exokan. De passievolle vogelbezitters hopen dat hun diertje de jury omver blaast en gekroond wordt tot kampioen.

Geen azc

Azc-plan terug van de tekentafel; Montferland wil 181 asielzoekers opvangen

De gemeente Montferland wil 181 asielzoekers opvangen, in plaats van de eerder beoogde 250. Dat staat in nieuwe kaders die het college aan de gemeenteraad voorlegt. Een meerderheid van de raad stuurde het college in mei terug naar de tekentafel om met een aangepast plan te komen.

EKVeldrijdenVoorbereidingen0

Zeddammers maken parcours EK Veldrijden klaar: 'We doen het met veel plezier'

Het EK Veldrijden in Zeddam staat op het punt van beginnen. De trap is zo goed als klaar en de laatste voorbereidingen zijn in volle gang. Meer dan zestig vrijwilligers van het Sint Oswaldus Gilde uit Zeddam staken zaterdag de handen uit de mouwen om het parcours in optimale staat op te leveren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.