gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap was tonnen kwijt aan inhuren van beveiligers

fa5ed5764f3d2156fc6238d21cdd18a5.jpg

Het inhuren van beveiligers en fors gestegen energielasten zijn mede reden dat De Graafschap is geconfronteerd met een tekort van één miljoen euro. Geldschieters dichten het gat en willen de club zelfs verder helpen, maar eerst moet het huishoudboekje op De Vijverberg op orde komen.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“De Graafschap moet het eerst zelf doen”, is de duidelijke boodschap van financieel directeur Hans Mol. “Wij gaan sturen naar een nulbegroting. Daarna worden een aantal initiatieven ontplooid door een paar kapitaalkrachtige mensen die een storting gaan doen in de club. In welke vorm, moeten we dan bekijken.” Drie maanden geleden trad Mol op interimbasis in dienst. Nadat de achterstallige administratie was weggewerkt, bleek er een gat te zijn van ongeveer een miljoen euro, terwijl er vorig seizoen ook al een tekort was van vijf ton. “Ik kan daar geen oordeel over geven, ik kan niet zeggen wat men wel of niet heeft gedaan”, zegt Mol. “Wat we geconstateerd hebben, is dat we er niet goed voorstaan.”

Als reden voor het financiële gat wijst Mol naar de toegenomen energielasten op stadion De Vijverberg en op trainingscomplex De Bezelhorst. Waar dat overmacht is, moest De Graafschap ook meer dan twee ton extra uittrekken omdat er niet voldoende stewards waren rond met name thuiswedstrijden. “Daar hebben we beveiligers voor in moeten huren en dat is eigenlijk de verkeerde kant opgeschoten en heeft meer geld gekost dan gebudgetteerd”, zegt de financiële man. “Dat zijn een paar grote posten. Overall heb je in een heleboel posten overschrijdingen, dan kom je al snel op dat bedrag.”

Spelersbudget naar beneden
Samen met technisch manager Peter Bijvelds en de donderdag aangestelde Michael Ogubai als algemeen directeur moet De Graafschap werken naar de nulbegroting. Het spelersbudget voor komend seizoen gaat waarschijnlijk naar beneden, ondanks de al toegezegde hulp van de investeerders. “Er zijn een aantal dure spelers vertrokken, dat is indirect al een soort besparing, maar ik denk dat we dit jaar uiteindelijk wel iets lager uitkomen”, zegt Mol, die niet wil aangeven of er geld is voor een externe trainer. “Dat is een dossier dat nog speelt, en daar gaat Peter Bijvelds over. Hij zal bij mij moeten komen met de vraag en dan nemen we een beslissing.”

Guus Hiddink
In de toekomst zou er juist een groter deel van de begroting naar het spelersbudget moeten gaan. De komende tijd moet meer duidelijk worden over de geldinjectie voor de club. Want de investeerders, waaronder trainer en voormalig De Graafschap-speler Guus Hiddink, zouden de club flink willen helpen. Uitweiden daarover wil Mol nog niet: “Ik weet dat Guus de Superboeren altijd een warm hart toedraagt, maar in hoeverre hij daarbij betrokken is… Daar ga ik niet teveel over zeggen, maar het is mooi dat mensen die echt een hart voor de club hebben betrokken zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.