gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware kluif in Den Haag, Brittijn hoopt op terugkeer in basis

5645a03671d1f29534c01aea002e6eeb

De Graafschap wacht vrijdagavond een duel met de nummer negen van de competitie, ADO Den Haag. De ploeg van oud-Superboer Darije Kalezic is nog niet van hetzelfde kaliber als vorig seizoen, toen ze de Doetinchemmers te sterk af waren in de play-offs. Toch verwacht Jan Vreman een zware opgave.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ze zijn wisselvallig begonnen in resultaten, maar qua spelopvatting denk ik dat ze heel veel wedstrijden hadden kunnen winnen, alleen gebeurt dat niet omdat ze de doelpunten niet maken”, aldus de Achterhoekse oefenmeester. “Dus dat daar een goed elftal staat, dat is duidelijk.” Volgens middenvelder Philip Brittijn kent de tegenstander van vrijdagavond ook veel individuele kwaliteit. “Van Mieghem brengt altijd veel diepte en bij Schalk weet je nooit wat hij uit zijn doosje haalt”, schetst de Winterswijker. “Het wordt moeilijk, maar wij hebben ook kwaliteit, dus ik heb er alle vertrouwen in.”

Tegen Jong PSV (3-1 winst, TR) viel aanvoerder Jeffry Fortes geblesseerd uit. De rechtsback zit wel weer bij de selectie. Middenvelder Annas Najah ontbrak bij de afsluitende training, en of dit gevolgen heeft voor de opstelling is niet bekend. Vreman wilde verder niets kwijt over zijn basiself voor het duel in de Hofstad.

Het is dus ook nog de vraag of Philip Brittijn weer terugkeert in de basis.De Graafschap treft ADO voor het eerst sinds de vorige play-offs. Destijds waren de Hagenezen te sterk over twee duels. Er zijn dan ook lichte revanchegevoelens volgens Brittijn: “Dat blijft wel hangen, vooral omdat het zo dichtbij was. Ik denk dat het een extra boost kan geven.”

'Gekloot'
Voor de jonge Winterswijker is het even wennen dat hij de laatste weken genoegen moet nemen met een plek op de reservebank. “Ja, dat is even wat anders”, zegt Brittijn, die de afgelopen seizoenen vaak steevast in de basis begon. “Ik heb nu een paar blessures gehad, vooral met die enkel was het echt gekloot.”"Dat is nou eenmaal de voetbalwereld; dan gaat er iemand staan die het goed doet, en dan is het lastig wisselen. Natuurlijk vindt elke speler dat hij zelf moet spelen."

Multi-inzetbaar
Ook kwam de Achterhoeker in actie als rechtsback, rechtsbuiten en bekleedde hij meerdere posities op het middenveld. Zelf heeft hij een duidelijke voorkeur: “Ik speel het liefst op het middenveld, maar voor nu is het even spelen waar de trainer mij nodig heeft. Als we daardoor kunnen winnen, dan doe je dat. Voor het team is het fijn dat ik op meerdere posities inzetbaar ben.”

Minder supporters in Den Haag
In Den Haag worden de Superboeren een keer niet gesteund door een uitverkocht uitvak. Door een straf van de gemeente Den Haag zijn er maar een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Eerder kwam er al een voorwaardelijke straf van de KNVB. Ook De Graafschap zelf kwam met een straf voor hun eigen supporters. “Ik vind het gewoon jammer dat zoiets gebeurt”, aldus Vreman over de straffen. “Je hoopt altijd dat er zoveel mogelijk mensen meegaan.”

Onrust op bestuurlijk vlak blijft
Op bestuurlijk vlak rommelt het ook nog altijd bij de Doetinchemmers. Donderdag kwam naar buiten dat er een structuurverandering volgt, wat dat betekent is nog afwachten. Volgens de ras-echte Superboer Brittijn heeft dit geen invloed op de selectie. “Ik denk dat het niet onze zaken zijn wat daar gebeurt”, zegt hij. “Het is vervelend, maar wij moeten ons gewoon richten op het voetbal en meer kunnen wij niet doen. We horen het vanzelf wel.”

Verwachte opstelling De Graafschap: Smits; Hardeman, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Van Gilst, Brittijn; Van de Haar, Seuntjens, El Kadiri.

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.