gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

a72aa9d78641e15c41bba6fc871bc21a

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion werd het uiteindelijk 3-2 voor de Hofstedelingen, nadat de wedstrijd twee keer gekanteld was. Dat was extra zuur voor de Superboeren, want er hadden goede zaken gedaan kunnen worden in de strijd om de tweede periodetitel.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Marinus Dijkhuizen startte met nagenoeg dezelfde opstelling als tegen Helmond Sport. Alleen Arjen van der Heide ontbrak, omdat hij deze week voor het eerst vader was geworden. ADO Den Haag had duidelijk wat goed te maken, na de verliespartij van afgelopen vrijdag tegen Cambuur. De ploeg van Robin Peter zocht meteen de aanval. Na zeven minuten spelen resulteerde dat in een doelpunt van aanvoerder Jari Vlak, nadat de Graafschap erg slordig had uitverdedigd.

De Superboeren wisten de rug echter de rechten en binnen vijf minuten stond de gelijkmaker al op het scorebord. Othniël Raterink haalde aan de rechterzijde van het veld de achterlijn en leverde een harde, lage voorzet af waar Bouke Boersma alleen maar tegenaan hoefde te lopen: 1-1. In de 37ste minuut kwam De Graafschap zelfs op voorsprong. Die 1-2 was een kopie van de 1-1: Opnieuw een strakke, lage voorzet van Othniël Raterink en opnieuw Bouke Boersma als afmaker.

Zoals verwacht kwam ADO Den Haag na de rust bijzonder aanvallend uit de startblokken. De Achterhoekers waren in het eerste kwartier van de tweede helft nog redelijk goed bestand tegen die druk. Bij vlagen leek de thuisploeg tegen zichzelf te voetballen. Maar naarmate de wedstrijd vorderde, moest Ties Wieggers toch vaker in actie komen. Hij ranselde een kopbal van Evan Rottier uit de kruising en pakte een inzet van Jari Vlak klemvast.

In de 67ste minuut moest hij echter toch buigen voor een inzet van Matteo Waem, die een vrije trap van Dayl van Mieghem tot doelpunt promoveerde. En bij aanvang van 'het Haags kwartiertje' werd het zelfs nog erger voor de ploeg van Marinus Dijkhuizen, toen Jari Vlak een voorzet van Daryl van Mieghem in het doel wist te werken: 3-2.

Met name door goed keeperswerk van Kilian Nikiema kwam er uiteindelijk geen gelijkmaker meer voor De Graafschap, ondanks verwoede pogingen van onder andere Reuven Niemeijer en Bouke Boersma.

Aankomende zondag wacht weer een nieuwe tegenstander. Dan komt FC Eindhoven op bezoek op de Vijverberg.

Lees meer over:

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.