gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap van de mat geveegd in oefenduel met PEC Zwolle

82464ea8b86e9a1f950b3fe9aa2bccf6

De Graafschap lijkt nog niet klaar voor de start van de competitie over twee weken. In het oefenduel met PEC Zwolle liep de formatie van Jan Vreman tegen een grote nederlaag aan. De eredivisionist was een paar maten te groot, 5-0.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij de oefenwedstrijd werden op last van de autoriteiten geen supporters uit Doetinchem toegelaten. Achteraf gezien was dat voor het Achterhoekse publiek ook niet zo’n ramp, aangezien er sprake was van een behoorlijk klasseverschil, in het voordeel van de ploeg uit de IJsselstad. In de eerste helft kwam De Graafschap nauwelijks aan voetballen toe. PEC Zwolle zette hoog druk en als de Superboeren toch even aan aanvallen leken te denken, was de omschakeling van de ploeg van Johnny Jansen levensgevaarlijk.

Na 9 minuten gaf De Graafschap in het eigen strafschopgebied te veel ruimte weg aan Odysseus Velanas. Hij schoot uit de draai en vond daarbij de verre hoek links van Ties Wieggers.Tien minuten later sneed Filip Krastev door de Doetinchemse defensie. Hij ging vervolgens bij Rio Hillen over de knie. De door de scheidsrechter toegekende strafschop werd benut door Thomas Buitink: 2-0. Voor rust volgden nog een aantal kansen voor de Zwollenaren, maar wonderwel bleef het bij 2-0.

In de tweede helft was er geen verbetering te zien in het team van Vreman. Vlak na rust stuitte Filip Krastev op Wieggers, maar enkele minuten later was het wel weer raak. De Doetinchemse defensie werd eenvoudig weggetikt in het 16-metergebied, waarna Davy van den Berg eenvoudig de 3-0 in de touwen kon leggen.Halverwege de tweede helft pareerde Wieggers binnen een minuut op fraaie wijze twee afstandsschoten.Daarna kroop De Graafschap even een beetje uit de schulp, echter zonder daarbij grote kansen te creëren.

PEC Zwolle scoorde daarentegen nog wel twee keer. Eerst schoot Anthony Fontana een rebound snoeihard binnen. Tolis Velios profiteerde in de laatste minuten nog van de ruimte die hem geboden werd en legde de 5-0 in het net.

‘Van de mat geveegd’
Jan Vreman gaf na afloop van de wedstrijd aan dat zijn ploeg nog niet mee kon komen met de intensiteit van PEC Zwolle. Hij vond dat het met De Graafschap in de komende weken veel beter zal moeten, omdat de ploeg er anders te veel achteraan loopt. Aanvaller Jesse van der Haar was ook kritisch. Hij vond dat De Graafschap door PEC Zwolle van de mat is geveegd.

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.