gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap treft nummer drie Den Bosch, Cooper-Love op de bank

83e0944cce7efc5147427df3a8958851

De Graafschap treft vrijdagavond de nummer drie van de eerste divisie, FC Den Bosch. De Doetinchemmers moeten winnen om aansluiting te houden bij de subtop. Maar volgens trainer Dijkhuizen wordt het een zware kluif.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ze hebben hele specifieke kwaliteiten, met name voorin, het is een goede ploeg”, aldus Dijkhuizen die de tegenstander niet vindt te vergelijken met ADO. “Ik verwacht wel iets anders dan van de week. Ze spelen wat meer uit de zone vandaan, dus wat minder fysieke duels. Het is een ploeg die er heel goed kan uitkomen.”

De oefenmeester wil wel dat zijn ploeg op dezelfde voet verder gaat als de laatste weken: “Ik hoop dat wij in grote lijnen hetzelfde kunnen brengen als tegen ADO. Met name na twintig minuten hebben we heel veel gecreëerd, heel veel intensiteit in het spel gelegd. Het ontbrak, met name in de eindfase, aan finesse. Daar hebben we wat extra aandacht aan besteed in de presentatie en met de training.”

Voorin moet het dus beter bij de Superboeren. In de laatste week van de transferperiode werden er met Reuven Niemeijer en de Zweed Jack Cooper-Love twee aanvallende impulsen aan de selectie toegevoegd. “Natuurlijk was het onrustig met Van Gils, maar uiteindelijk is dat niet doorgegaan, dus ik ben blij dat hij hier gebleven is. Ik ben blij dat Niemeijer erbij gekomen is.”

‘Hele mooi naam’
Dijkhuizen wilde ook graag een extra spits maar dat was een lastige zoektocht. Uiteindelijk werd Jack Cooper-Love in de laatste minuten op huurbasis overgenomen van Burton Albion. “Hij heeft een hele mooi naam”, lacht de trainer. “Het was echt een last-minute transfer. Je ziet dat hij technisch vaardig is. Met de kaatsoefeningen zag je dat hij een goede touch heeft in zijn voeten. Je ziet wel dat hij technisch vaardig is.”

Cooper-Love heeft zin in De Vijverberg
De Zweed is zelf zeer te spreken over de overstap: “Ik denk dat deze omgeving voor mij heel goed kan zijn. De Nederlandse stijl van voetbal ligt mij goed denk ik.” De spits begint vrijdag nog op de bank, maar hoopt op minuten op de Vijverberg. “Ik heb een aantal van de laatste wedstrijden gekeken, met clips en highlights en zo. De sfeer ziet er heel goed uit, dus hopelijk brengen we dat morgen weer. Dan kunnen we er drie punten uit krijgen.”

Dijkhuizen houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen ADO de wei in stuurde. Donny Warmerdam keert terug van een schorsing, dit gaat ten koste van Lion Kaak.

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Willemsen, Hillen, Symons; Warmerdam, Niemeijer, Najah; Brittijn, Van de Haar, Van Gilst.

Lees ook

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?