gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap treft nummer drie Den Bosch, Cooper-Love op de bank

83e0944cce7efc5147427df3a8958851

De Graafschap treft vrijdagavond de nummer drie van de eerste divisie, FC Den Bosch. De Doetinchemmers moeten winnen om aansluiting te houden bij de subtop. Maar volgens trainer Dijkhuizen wordt het een zware kluif.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ze hebben hele specifieke kwaliteiten, met name voorin, het is een goede ploeg”, aldus Dijkhuizen die de tegenstander niet vindt te vergelijken met ADO. “Ik verwacht wel iets anders dan van de week. Ze spelen wat meer uit de zone vandaan, dus wat minder fysieke duels. Het is een ploeg die er heel goed kan uitkomen.”

De oefenmeester wil wel dat zijn ploeg op dezelfde voet verder gaat als de laatste weken: “Ik hoop dat wij in grote lijnen hetzelfde kunnen brengen als tegen ADO. Met name na twintig minuten hebben we heel veel gecreëerd, heel veel intensiteit in het spel gelegd. Het ontbrak, met name in de eindfase, aan finesse. Daar hebben we wat extra aandacht aan besteed in de presentatie en met de training.”

Voorin moet het dus beter bij de Superboeren. In de laatste week van de transferperiode werden er met Reuven Niemeijer en de Zweed Jack Cooper-Love twee aanvallende impulsen aan de selectie toegevoegd. “Natuurlijk was het onrustig met Van Gils, maar uiteindelijk is dat niet doorgegaan, dus ik ben blij dat hij hier gebleven is. Ik ben blij dat Niemeijer erbij gekomen is.”

‘Hele mooi naam’
Dijkhuizen wilde ook graag een extra spits maar dat was een lastige zoektocht. Uiteindelijk werd Jack Cooper-Love in de laatste minuten op huurbasis overgenomen van Burton Albion. “Hij heeft een hele mooi naam”, lacht de trainer. “Het was echt een last-minute transfer. Je ziet dat hij technisch vaardig is. Met de kaatsoefeningen zag je dat hij een goede touch heeft in zijn voeten. Je ziet wel dat hij technisch vaardig is.”

Cooper-Love heeft zin in De Vijverberg
De Zweed is zelf zeer te spreken over de overstap: “Ik denk dat deze omgeving voor mij heel goed kan zijn. De Nederlandse stijl van voetbal ligt mij goed denk ik.” De spits begint vrijdag nog op de bank, maar hoopt op minuten op de Vijverberg. “Ik heb een aantal van de laatste wedstrijden gekeken, met clips en highlights en zo. De sfeer ziet er heel goed uit, dus hopelijk brengen we dat morgen weer. Dan kunnen we er drie punten uit krijgen.”

Dijkhuizen houdt grotendeels vast aan dezelfde elf die hij tegen ADO de wei in stuurde. Donny Warmerdam keert terug van een schorsing, dit gaat ten koste van Lion Kaak.

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Willemsen, Hillen, Symons; Warmerdam, Niemeijer, Najah; Brittijn, Van de Haar, Van Gilst.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.