gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap trapt seizoen af bij PEC Zwolle

81e87ed40271ce9c0c6c864589c5f128

De Graafschap trapt de competitie zondag af in Zwolle met een uitwedstrijd tegen degradant PEC. De selectie werd afgelopen week geteisterd door een buikgriepgolf en hoewel de meeste spelers fit lijken, houdt Poldervaart nog een slag om de arm.

Tim Rondeel |
“Dat gaat de goede kant op gelukkig, alleen in de staf zijn er nog wat probleempjes”, aldus Poldervaart. “Ik weet niet hoe lang de incubatietijd voor buikgriep is, ik hoor iets van veertig tot tachtig uur, dus het kan best zijn dat ik morgenochtend ineens een paar appjes ga krijgen dat het niet goed is.” Iemand die zondag niet start aan de wedstrijd is Charlison Benschop. De nieuwkomer geeft zelf aan nog niet volledig fit te zijn en Poldervaart beaamt dan ook dat hij niet aan de aftrap zal staan. Wie er wel in de spits staat, wilde de trainer nog niet prijs geven. Vanwege de buikgriep is in ieder geval Lion Kaak niet beschikbaar, terwijl Siem de Jong nog niet voldoende hersteld is voor een basisplek.

De Superboeren treffen met PEC, waar Jordy Tutuarima een van de nieuwe gezichten is, gelijk een van de mogelijke titelkandidaten. Poldervaart: “Ik denk dat ze doorgaan op de lijn de ze ingezet hebben in de eredivisie met Dick (Schreuder red.). Dat betekent afjagen waar ze af kunnen jagen en dat doen ze met heel veel strijd en heel veel passie. Dus ik verwacht een hele zware fysieke wedstrijd.” De van Fortuna Sittard overgekomen aanvaller Benschop ziet de wedstrijd van zondag ook als een eerste test: “We moeten in dit geval eerst naar onszelf kijken. Zo’n eerste wedstrijd is altijd fiftyfifty.”

Thuiskomen
Benschop merkt wel dat het team klaar is voor het nieuwe seizoen. Zelf is hij blij om na drie jaar weer terug te zijn op de Vijverberg. “Het voelde eigenlijk als thuiskomen”, laat de aanvaller weten. “Sommige jongens kende ik nog van eerder en ook veel mensen die hier nog werken, dus veel bekende gezichten en dat voelde natuurlijk hartstikke goed.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Schouten, Lammers, Fortes, Büttner; Brittijn, Neghli, Bouihrouchane; Önal, Gravenberch, Korte.

Foto: REGIO8

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.