gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap trapt 2023 af in Maastricht, Korte keert terug na blessureleed

92aea9d5547530b526599d8619a5c47b.jpg

De Graafschap trapt vrijdagavond het nieuwe jaar af met een uitwedstrijd op bezoek bij MVV in Maastricht. In Limburg treffen de Superboeren de huidige nummer drie van de ranglijst, die dit seizoen boven verwachting presteert.

Tim Rondeel |
“Een hele lastige tegenstander die heel behendig is, veel beweegt en door beweegt, dus dat wordt een hele leuke uitdaging”, aldus trainer Adrie Poldervaart. Ondanks het gat van twaalf punten tussen de ploegen ziet de oefenmeester genoeg kansen. “Het is niet zo dat de ploegen die bovenaan staan alles winnen en ploegen die onderaan staan alleen maar verliezen. Het is gewoon met welke mindset je d’r in gaat.” Op de vraag welke mindset dat is?: “In ieder geval dat we met elkaar moeten knallen, dat is ook uit gesprekken naar voren gekomen en heb ik ook op de trainingen gezien.”

In de winterstop speelde Giovanni Korte al mee in oefenwedstrijden voor De Graafschap en vrijdagavond zit hij na een lange periode van blessureleed voor het eerst weer bij de selectie. “Lang weggeweest, bijna drie maanden. Ik ben heel blij dat ik weer terug ben en vooral fit.” Technisch manager Peter Bijvelds heeft aangegeven dat spelers met een aflopend contract in de winter mogen vertrekken, Korte is er daar een van: “Ik doe mijn uiterste best zolang ik hier ben en hoe ik daar in sta? Dat is natuurlijk aan de clubs en aan mijn zaakwaarnemer, maar in principe blijf ik gewoon hier.”

Geen Lammers en Valencia
Jan Lammers en Joel Valencia ontbreken vrijdag in Maastricht, terwijl Siem de Jong weer terug keert nadat hij afwezig was vanwege persoonlijke omstandigheden. Poldervaart moet met de huidige selectie zorgen dat De Graafschap de play-offs haalt. Bijvelds heeft namelijk aangegeven dat er niks bijkomt. “En als De Graafschap zegt:’ joh Adrie dat lukt niet’ dan is dat logisch, want het gaat om De Graafschap”, vertelt Poldervaart. “Als je één euro hebt moet je er niet twee uitgeven, dat is niet zo moeilijk.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.