Ulft, Netherlands

De Graafschap tegen Jong Utrecht in kelderkraker

Trainer Adrie Poldervaart jaagt vrijdagavond met zijn ploeg op de derde zege van het seizoen in een ware kelderkraker in de Keuken Kampioen Divisie. Hekkensluiter Jong FC Utrecht komt op bezoek bij nummer negentien De Graafschap.
Dean van het Laar | 13 oktober 2022 18:37 | Aangepast op 13 oktober 2022 18:37
Poldervaart wil niet te lang stilstaan bij de ranglijst: “Er is daar al zoveel over gezegd en geschreven. Wij moeten ons focussen op de drie punten en op ons spel.” Jong FC Utrecht mag dan de hekkensluiter zijn, volgens de trainer van De Graafschap is zijn ploeg wel gewaarschuwd. “Het is een ploeg die razendsnel is in de omschakeling, en in veel samenstellingen snel voor het doel kan verschijnen", zegt Poldervaart over de ploeg van Darije Kalezic. "Wij moeten er daarom voor zorgen dat we scherp zijn in de passing en ons niet laten verrassen.”

De Graafschap gaat op zoek naar de derde winst van het seizoen met Basar Önal in de basis. De jonge buitenspeler beleeft dit seizoen zijn doorbraak in het eerste elftal, maar heeft dat nog niet weten te koppelen aan goals en assists. “Dat knaagt enorm aan me, het voelt alsof ik mezelf teleurstel", zegt de vleugelaanvaller. "Het doet ook wat met mijn zelfvertrouwen, want op iedere kans die ik nu krijg, komt extra gewicht te liggen.”

Poldervaart houdt vertrouwen
Toch is dat geen reden voor trainer Poldervaart om zijn vleugelflitser op de bank te zetten. “Basar is een jongen met ontzettend veel potentie, en heeft bovendien specifieke kwaliteiten", zegt de trainer. "Hij kan een mannetje uitspelen en daar hebben we er weinig van. Hij maakt bovendien veel goede acties waar grote kansen uitkomen, dus ik weet zeker dat zijn moment gaat komen.”

Geblesseerden
Charlison Benschop en Giovanni Korte verschijnen vrijdagavond niet aan de aftrap. De twee aanvallers raakten geblesseerd en zijn niet inzetbaar. Camiel Neghli start op de plek van Korte en Danzell Gravenberch neemt de spitspostiie over van Charlison Benschop.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Na vijftig jaar stopt 'dreamteam' met buurtsuper in Kilder

Remco Geurts | Bart Sollman | 15 jan 2026 10:56

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...