gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap snakt naar overwinning: ‘Vanaf het begin de toon zetten’

52f1d624c52a010994f88aa0f7e26921

De Graafschap treft vrijdagavond op de eigen Vijverberg met Jong PSV de verrassende nummer vier van de eerste divisie. De Doetinchemmers wisten drie wedstrijden op rij niet te winnen.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“De beste remedie is volle bak gaan”, zo schetst trainer Marinus Dijkhuizen de manier om Jong PSV te bespelen. “Ze hebben maandag ook nog gespeeld (0-3 verlies tegen ADO Den Haag, TR) en de Youth League gehad, dus ik denk dat we gelijk vanaf het begin de toon moeten zetten. Ze hebben een goede ploeg en scoren veel met Robin van Duiven (8 goals) en Tai Abed (5 goals).”

Alleen ADO (33) en Cambuur (24) scoorden dit seizoen meer dan Jong PSV (23). Een taak dus om het verdedigend dicht te houden, iets dat nog niet lukt bij de Doetinchemmers. Zo werd er nog geen een keer de nul gehouden dit seizoen. Ook tegen TOP Oss was het de valkuil.

“Ik was met name tegen TOP Oss niet tevreden over het verdedigende gedeelte”, aldus de trainer. “Ook het aan- en terugsluiten van het team, het dekken bij voorzetten en de communicatie in de organisatie. Dat zijn elementen die we duidelijk besproken hebben en op getraind hebben deze week.”

Simons treft veel bekenden
Voor aanvaller Jevon Simons is het een bijzondere wedstrijd. De buitenspeler doorliep de jeugdopleiding van de Eindhovenaren en speelde 49 wedstrijden in het betaald voetbal voor Jong PSV. “Het is zeker mooi om weer tegen hen te spelen”, aldus de 20-jarige. “Ik heb nog met veel jongens op school gezeten en andere zag ik vaak op de club.”

Deze zomer kwam Simons over van het Belgische Zulte Waregem. Hij wist zich al snel in de basis te spelen, maar toch is hij nog niet tevreden. “Ik heb nog veel ups en downs”, geeft hij aan. “Ik moet een beetje consistent worden. En ik wil ook een goal maken. Ik heb natuurlijk al vier assists, maar als aanvaller moet je ook scoren.”

Trouwe supporters
Ondanks de slechte seizoenstart en de teleurstellende wedstrijd tegen TOP Oss zit ook vrijdagavond de Vijverberg weer goed gevuld. Niet voor het eerst dit seizoen, heersen er revanchegevoelens binnen de selectie.

“De dynamiek is altijd net even wat minder in zo’n week als je verloren hebt”, laat Dijkhuizen weten. “We mogen weer thuis gelukkig. We hebben wat goed te maken. We moeten vooral gelijk zelf de toon zetten waardoor onze supporters vanzelf meegaan, ook al gaan die altijd mee.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Bultman, Symons; Gijselhart, Niemeijer, Meerstadt; Simons, Boersma, De Jong.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.