gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op de schop voor uitduel met Jong PSV

210bd864070674e7e1fe785e111a3294.jpg

Met één overwinning uit vier wedstrijden beleeft De Graafschap onder trainer Jan Vreman een moeizame competitiestart. Met de nodige wijzigingen in de opstelling gaan de Doetinchemmers vrijdagavond bij Jong PSV op zoek naar de tweede driepunter van het seizoen.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“De meeste Jong-ploegen zijn technisch vaardig, dan moet je zelf op het fysieke vlak in de duels zien te komen”, zegt Vreman over het Doetinchemse strijdplan op De Herdgang. “Dan kun je ze heel veel pijn doen en dat zullen we moeten laten zien.” Jong PSV is met drie overwinningen op dit moment de nummer vier van de ranglijst, terwijl De Graafschap zestiende staat. “Natuurlijk is het een goede ploeg, maar dat zijn wij ook”, geeft verdediger Rio Hillen aan. “Wij moeten goals maken en proberen de nul te houden, dan gaan we zien waar we staan.”

Het schort bij De Graafschap met name aan het maken van doelpunten. Door blessures van Devin Haen en Mimoun Mahi en een schorsing van Simon Colyn is het lastig om aan vastigheden te werken. Vrijdagavond gaat de aanval weer op de schop, waar nieuwkomer Giovanni Büttner op de flank een basisplek krijgt, met zijn neef Alexander Büttner in zijn rug. Ook op andere posities lijkt er wat te wijzigen, beaamt Vreman: “Er zijn wel wat veranderingen en dat gaan we vrijdagavond zien.”

‘Denk niet aan contract’
Waar Camiel Neghli afgelopen zomer werd verkocht en Philip Brittijn en Devin Haen hun contracten verlengden, staat Hillen nog tot het einde van dit seizoen onder contract. Het risico bestaat dus dat de verdediger gratis de deur uitloopt. “Ik heb nog niks besloten en ben vooral met voetbal bezig”, zegt Hillen, die aangeeft nog niet te spreken over een eventuele verlenging. “Andere zaken komen later wel, het is nu vooral belangrijk dat we punten pakken.”

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Hillen, Alexander Büttner; Kaak, Brittijn, Warmerdam; Giovanni Büttner, Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.