gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op de schop voor uitduel met Jong PSV

210bd864070674e7e1fe785e111a3294

Met één overwinning uit vier wedstrijden beleeft De Graafschap onder trainer Jan Vreman een moeizame competitiestart. Met de nodige wijzigingen in de opstelling gaan de Doetinchemmers vrijdagavond bij Jong PSV op zoek naar de tweede driepunter van het seizoen.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“De meeste Jong-ploegen zijn technisch vaardig, dan moet je zelf op het fysieke vlak in de duels zien te komen”, zegt Vreman over het Doetinchemse strijdplan op De Herdgang. “Dan kun je ze heel veel pijn doen en dat zullen we moeten laten zien.” Jong PSV is met drie overwinningen op dit moment de nummer vier van de ranglijst, terwijl De Graafschap zestiende staat. “Natuurlijk is het een goede ploeg, maar dat zijn wij ook”, geeft verdediger Rio Hillen aan. “Wij moeten goals maken en proberen de nul te houden, dan gaan we zien waar we staan.”

Het schort bij De Graafschap met name aan het maken van doelpunten. Door blessures van Devin Haen en Mimoun Mahi en een schorsing van Simon Colyn is het lastig om aan vastigheden te werken. Vrijdagavond gaat de aanval weer op de schop, waar nieuwkomer Giovanni Büttner op de flank een basisplek krijgt, met zijn neef Alexander Büttner in zijn rug. Ook op andere posities lijkt er wat te wijzigen, beaamt Vreman: “Er zijn wel wat veranderingen en dat gaan we vrijdagavond zien.”

‘Denk niet aan contract’
Waar Camiel Neghli afgelopen zomer werd verkocht en Philip Brittijn en Devin Haen hun contracten verlengden, staat Hillen nog tot het einde van dit seizoen onder contract. Het risico bestaat dus dat de verdediger gratis de deur uitloopt. “Ik heb nog niks besloten en ben vooral met voetbal bezig”, zegt Hillen, die aangeeft nog niet te spreken over een eventuele verlenging. “Andere zaken komen later wel, het is nu vooral belangrijk dat we punten pakken.”

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Hillen, Alexander Büttner; Kaak, Brittijn, Warmerdam; Giovanni Büttner, Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.