gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap ontsnapt in de laatste minuten aan verlies door late gelijkmaker tegen Jong FC Utrecht

40bb660de07474662a7a916edf0ac2b8.jpg

De Graafschap heeft op Sportpark Zoudenbalch in Utrecht verzuimd om zich terug te knokken naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Jong FC Utrecht, de nummer 19 op de ranglijst, werd het slechts 1-1.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Marinus Dijkhuizen had voor deze wedstrijd een paar wijzigingen doorgevoerd ten opzichte van het bekerduel tegen Heracles Almelo. Jeffry Fortes begon weer in de basis, ten koste van nieuwkomer Seth Saarinen. Philip Brittijn moest ook weer op de bank plaatsnemen. Verder kon Marinus Dijkhuizen niet beschikken over Levi Schoppema en Ibrahim El Kadiri, die kampten met een blessure. Daardoor mocht Mimoun Mahi in de basis beginnen, evenals Kaya Simons. Ook Tristan van Gilst startte weer bij de eerste 11.

Helaas leverden de wijzigingen weinig concrete resultaten op in de eerste helft. Er zat niet vel lef in het spel van De Graafschap en er was veelvuldig sprake van miscommunicatie. Dat laatste kostte de Superboeren drie minuten voor de rust een tegendoelpunt. Adrian Blake profiteerde van een te korte inspeelbal op Jeffry Fortes. De Utrechtse aanvaller kon vervolgens een actie maken in het strafschopgebied van De Graafschap en plaatste de bal vervolgens met een fraaie krul achter Joshua Smits.

In de tweede helft voetbalden de Achterhoekers wel wat opportunistischer. In de eerste minuten na de hervatting liet Kaya Simons met een fraai schot de supporters in het bezoekersvak even opveren. Maar de uitstekend keepende Thom de Graaff voorkwam de gelijkmaker.Die gelijkmaker viel uiteindelijk pas in de 86ste minuut, toen Blnd Hassan profiteerde van het feit dat Jong FC Utrecht de bal niet weggewerkt kreeg.

Uiteindelijk bleek een gelijkspel het maximaal haalbare. Daarmee klimt De Graafschap wel van de achtste naar de zesde plaats. Maar bij winst had het ook ADO Den Haag nog voorbij kunnen gaan.

Komende twee weken staan er drie zware ontmoetingen op het programma: Thuis tegen FC Emmen, uit tegen FC Dordrecht en de inhaalwedstrijd thuis tegen ADO Den Haag.

Lees ook

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.