gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap ontsnapt in de laatste minuten aan verlies door late gelijkmaker tegen Jong FC Utrecht

40bb660de07474662a7a916edf0ac2b8.jpg

De Graafschap heeft op Sportpark Zoudenbalch in Utrecht verzuimd om zich terug te knokken naar de top van de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Jong FC Utrecht, de nummer 19 op de ranglijst, werd het slechts 1-1.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Marinus Dijkhuizen had voor deze wedstrijd een paar wijzigingen doorgevoerd ten opzichte van het bekerduel tegen Heracles Almelo. Jeffry Fortes begon weer in de basis, ten koste van nieuwkomer Seth Saarinen. Philip Brittijn moest ook weer op de bank plaatsnemen. Verder kon Marinus Dijkhuizen niet beschikken over Levi Schoppema en Ibrahim El Kadiri, die kampten met een blessure. Daardoor mocht Mimoun Mahi in de basis beginnen, evenals Kaya Simons. Ook Tristan van Gilst startte weer bij de eerste 11.

Helaas leverden de wijzigingen weinig concrete resultaten op in de eerste helft. Er zat niet vel lef in het spel van De Graafschap en er was veelvuldig sprake van miscommunicatie. Dat laatste kostte de Superboeren drie minuten voor de rust een tegendoelpunt. Adrian Blake profiteerde van een te korte inspeelbal op Jeffry Fortes. De Utrechtse aanvaller kon vervolgens een actie maken in het strafschopgebied van De Graafschap en plaatste de bal vervolgens met een fraaie krul achter Joshua Smits.

In de tweede helft voetbalden de Achterhoekers wel wat opportunistischer. In de eerste minuten na de hervatting liet Kaya Simons met een fraai schot de supporters in het bezoekersvak even opveren. Maar de uitstekend keepende Thom de Graaff voorkwam de gelijkmaker.Die gelijkmaker viel uiteindelijk pas in de 86ste minuut, toen Blnd Hassan profiteerde van het feit dat Jong FC Utrecht de bal niet weggewerkt kreeg.

Uiteindelijk bleek een gelijkspel het maximaal haalbare. Daarmee klimt De Graafschap wel van de achtste naar de zesde plaats. Maar bij winst had het ook ADO Den Haag nog voorbij kunnen gaan.

Komende twee weken staan er drie zware ontmoetingen op het programma: Thuis tegen FC Emmen, uit tegen FC Dordrecht en de inhaalwedstrijd thuis tegen ADO Den Haag.

Lees ook

Grenscontroles Duitsland.jpeg

Nog geen gehoor vanuit Duitse ministerie na brandbrief grenscontroles

Vertragingen en ongelukken door de grenscontroles op de Duitse grens. Voor de gemeentes Montferland en Zevenaar en de stad Emmerich am Rhein was de maat vol. Zij sloegen de handen ineen en stuurden 10 maart een brandbrief aan het Duitse ministerie van binnenlandse zaken om aandacht te vragen voor de problemen die de grenscontroles op de A3 veroorzaken. Vijf weken later blijft het nog angstvallig stil vanuit Berlijn.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 21.06.32.jpeg

Scooterrijder gewond na eenzijdig ongeval Doetinchem

Een jongen op een scooter is dinsdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval aan de J. F. Kennedylaan in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-04-15 at 08.50.24.jpeg

Initiatiefnemers dienen conceptverzoek voor windpark bij Keppel-Eldrik in

Initiatiefnemers hebben een conceptverzoek ingediend bij het college van Bronckhorst voor een windpark met vier tot zes windmolens, bij Keppel-Eldrik. Het conceptverzoek is nog geen definitieve aanvraag, er moet nog worden onderzocht of het plan überhaupt haalbaar is.

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.