gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap mist trainer Poldervaart tegen De Treffers

88272152aa703872a9731e803f710738

De Graafschap hoopt zich dinsdagavond tegen tweededivisionist De Treffers voor het eerst sinds 2009 te plaatsen voor de kwartfinale van de Nederlandse beker. De club moet dat doen zonder trainer Adrie Poldervaart, die is opgenomen in het ziekenhuis.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Dat heeft er in ieder geval toe geleid dat we woensdag pas weer contact met elkaar hebben om verder te spreken“, zegt technisch manager Peter Bijvelds, die aangeeft dat de hoofdtrainer al langer klachten had. Voorlopig neemt Roelofsen de taken over. Hoe lang de voormalig aanvaller eindverantwoordelijke is, is nog niet duidelijk. “Het is kijken hoe zijn (Poldervaart, red.) situatie ontwikkelt, daar is het afhankelijk van”, zegt Roelofsen. Hij vindt het, ondanks de sportieve crisis waarin de club verkeert, geen vervelend instapmoment: “Een bekerwedstrijd om bij de laatste acht te komen is een prima moment om in te stappen. Het hoort er gewoon bij, je weet dat je daarom op de bank zit, dus daar moet je ook niet voor weglopen.”

In 2009 plaatste De Graafschap zich voor het laatst voor de kwartfinale. Toen was FC Twente ondanks een glansrol van de Argentijnse doelman Nicolas Cinalli in de verlenging met 1-0 te sterk. Marko Arnautovic schoot destijds de winnende treffer voor de Tukkers binnen. In 2015 werd voor het laatst de achtste finale gehaald, ook toen was FC Twente te sterk. Bijvelds, die de afgelopen transferperiode vier spelers van de hand deed, schetst de belangen die op het spel staan: “Het is financieel belangrijk, maar vooral ook sportief. Als we winnen staan we in de kwartfinale van de KNVB Beker. We hebben denk ik met z’n allen behoefte aan een succes.”

Bekerkeeper Bakker op bank
Middenvelder Siem de Jong is nog niet inzetbaar bij De Graafschap. Roelofsen is wel van plan om te schuiven in de opstelling, in ieder geval krijgt Hidde Jurjus de voorkeur op goal. Mees Bakker, tot nu toe de bekerkeeper van de Superboeren, wordt gepasseerd. “Omdat ik heb gezegd dat we met het sterkste elftal gaan beginnen”, aldus de interim-trainer. “Het is een hele belangrijke wedstrijd voor ons, dan speel je gewoon in de beste opstelling en hoop je dat je er het beste van kan maken.”

Poldervaart in ziekenhuis
De Graafschap heeft maandagavond in een statement laten weten dat Poldervaart is opgenomen in het ziekenhuis. Daar moet hij verschillende tests ondergaan. “Het is niet bekend wanneer Adrie weer op de club zal kunnen zijn, maar vanwege de ziekenhuisopname is hij zeker niet aanwezig bij ons bekerduel van morgenavond", aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.