gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

eab2a4b57b2ff21f2e27fbc127254d3b.jpg

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alleen onder supporters leeft deze belangrijke wedstrijd, maar ook binnen de club wordt er steeds meer naar de avond toegeleefd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We hebben natuurlijk een paar jongens die daar gespeeld hebben met Kaya (Symons) en Bouke (Boersma)”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Ik merk het ook aan mijn stafleden dat er iets extra’s op het spel staat. Dat vind ik mooi om te zien, want emotie hoort bij voetbal.” De Graafschap hoopt voor het eerst sinds 2007 te winnen in het Gelredome. Vorig seizoen jaar trokken de Superboeren op een ijskoude zondag in februari als favoriet naar Arnhem, maar kregen ze deksel op de neus en verloren ze met 2-0.

Bij de voorbereiding op het duel van donderdagavond neemt Dijkhuizen dat mee en geeft hij ook het sentiment een rol. “Je probeert het belang aan te geven, je laat weten hoelang het geleden is dat we daar gewonnen hebben en voor de rest is vooral zorgen dat we ons eigen plan weer kunnen spelen”, schetst de oefenmeester.

De wedstrijd in Arnhem telt niet voor de tweede periode, maar drie punten kunnen wel een derde plaats opleveren. Volgens aanvoerder Reuven Niemeijer is de huidige vorm loon na werken: “In het begin van het seizoen waren we nog wat ongelukkig in het verdedigen en in het afmaken van kansen, het valt nu goed op zijn plek.”

Uitvak uitverkocht
Met de Superboeren reizen ook zo'n 800 supporters mee naar Arnhem en is het uitvak uitverkocht. Volgens Niemeijer zullen zij wederom als een belangrijke twaalfde man spelen. “De supporters zijn altijd een steun in de rug voor ons en dat verwachten we morgen ook”, aldus de middenvelder. “Misschien dat ze nog wat luider aanwezig zullen zijn omdat het een speciale wedstrijd is.”

Trainer Dijkhuizen kan donderdag weer beschikken over middenvelder Teun Gijselhart, die zijn schorsing heeft uitgezeten. De middenvelder keert terug in de basis. Dit gaat ten koste van Milan Smits. Ook Rowan Besselink en Othniel Raterink zijn beiden fit.

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Bultman, Symons; Meerstadt, Niemeijer, Gijselhart; Van der Heide, Boersma, El Kadiri.

Lees meer over:

|

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.