gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap in eerste oefenwedstrijd niet langs De Treffers

a4ba461dbfa646c3546f499008dea4fc

De Graafschap heeft de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen zaterdagmiddag gelijkgespeeld tegen tweededivisionist De Treffers uit Groesbeek. Op het Sportpark Zuid van de Aaltense voetbalvereniging AD’69 werd het 2-2.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de eerste helft speelde De Graafschap met een formatie die vooral bestond uit jonge en nieuwe krachten. Dat had zijn weerslag op het spel van de Superboeren. Er werd opportunistisch gespeeld, maar daarbij werden wel veel fouten gemaakt en spelers leken elkaar niet altijd goed te kunnen vinden. Op de linksbuitenpositie maakte de van FC Volendam overgekomen Ibrahim El Kadiri indruk met zijn werklust en diverse handige passeerbewegingen.

Er waren in de eerste helft kansen voor onder anderen Sam Bisselink, Yannick Eduardo en Rio Hillen. Zij slaagden er in het eerste half uur van de wedstrijd niet in om de bal tussen de palen achter de Groesbeekse doelman te krijgen. Bij De Treffers lag het rendement een stuk hoger. De twee kansen die zij in de eerste helft kregen, werden namelijk beide benut. Na 28 minuten stond het 0-2 voor de bezoekers.

Eduardo gelijk trefzeker
Pas in de 38e minuut kwam De Graafschap tot scoren. Yannick Eduardo, de van RB Leipzig gehuurde centrumspits, nam een voorzet vanaf de rechterkant fraai op de borst aan en rondde vervolgens koel af: 1-2. Dat was tevens de ruststand.

Omdat het een oefenwedstrijd was, kon trainer Jan Vreman in de tweede helft een geheel nieuw team op het veld zetten. Dat team had wat meer weg van de ploeg die vorig seizoen tot de play-offs had weten door te dringen. Deze spelers waren zichtbaar beter op elkaar ingespeeld.

Er werden in het tweede bedrijf dan ook geen kansen meer weggegeven. Het rendement in de voorhoede liet echter nog wel te wensen over. De van FC Utrecht gehuurde Jesse van de Haar trof de lat en Tristan van Gilst zag meerdere inzetten gekeerd worden door de keeper.

Gelijkspel
Uiteindelijk was het verdediger Joran Hardeman die de 2-2 in het net legde, nadat de Groesbekers de bal uit een corner niet goed weg kregen uit de verdediging. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel.

De Graafschap komt aanstaande zaterdag weer in actie op Sportpark Zuid in Aalten, dan is het Duitse S.V. Rödinghausen de tweede tegenstander van de oefencampagne.

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.