gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap in eerste oefenwedstrijd niet langs De Treffers

a4ba461dbfa646c3546f499008dea4fc

De Graafschap heeft de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen zaterdagmiddag gelijkgespeeld tegen tweededivisionist De Treffers uit Groesbeek. Op het Sportpark Zuid van de Aaltense voetbalvereniging AD’69 werd het 2-2.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de eerste helft speelde De Graafschap met een formatie die vooral bestond uit jonge en nieuwe krachten. Dat had zijn weerslag op het spel van de Superboeren. Er werd opportunistisch gespeeld, maar daarbij werden wel veel fouten gemaakt en spelers leken elkaar niet altijd goed te kunnen vinden. Op de linksbuitenpositie maakte de van FC Volendam overgekomen Ibrahim El Kadiri indruk met zijn werklust en diverse handige passeerbewegingen.

Er waren in de eerste helft kansen voor onder anderen Sam Bisselink, Yannick Eduardo en Rio Hillen. Zij slaagden er in het eerste half uur van de wedstrijd niet in om de bal tussen de palen achter de Groesbeekse doelman te krijgen. Bij De Treffers lag het rendement een stuk hoger. De twee kansen die zij in de eerste helft kregen, werden namelijk beide benut. Na 28 minuten stond het 0-2 voor de bezoekers.

Eduardo gelijk trefzeker
Pas in de 38e minuut kwam De Graafschap tot scoren. Yannick Eduardo, de van RB Leipzig gehuurde centrumspits, nam een voorzet vanaf de rechterkant fraai op de borst aan en rondde vervolgens koel af: 1-2. Dat was tevens de ruststand.

Omdat het een oefenwedstrijd was, kon trainer Jan Vreman in de tweede helft een geheel nieuw team op het veld zetten. Dat team had wat meer weg van de ploeg die vorig seizoen tot de play-offs had weten door te dringen. Deze spelers waren zichtbaar beter op elkaar ingespeeld.

Er werden in het tweede bedrijf dan ook geen kansen meer weggegeven. Het rendement in de voorhoede liet echter nog wel te wensen over. De van FC Utrecht gehuurde Jesse van de Haar trof de lat en Tristan van Gilst zag meerdere inzetten gekeerd worden door de keeper.

Gelijkspel
Uiteindelijk was het verdediger Joran Hardeman die de 2-2 in het net legde, nadat de Groesbekers de bal uit een corner niet goed weg kregen uit de verdediging. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel.

De Graafschap komt aanstaande zaterdag weer in actie op Sportpark Zuid in Aalten, dan is het Duitse S.V. Rödinghausen de tweede tegenstander van de oefencampagne.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

Kompaan0

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.