gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap in eerste oefenwedstrijd niet langs De Treffers

a4ba461dbfa646c3546f499008dea4fc

De Graafschap heeft de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen zaterdagmiddag gelijkgespeeld tegen tweededivisionist De Treffers uit Groesbeek. Op het Sportpark Zuid van de Aaltense voetbalvereniging AD’69 werd het 2-2.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de eerste helft speelde De Graafschap met een formatie die vooral bestond uit jonge en nieuwe krachten. Dat had zijn weerslag op het spel van de Superboeren. Er werd opportunistisch gespeeld, maar daarbij werden wel veel fouten gemaakt en spelers leken elkaar niet altijd goed te kunnen vinden. Op de linksbuitenpositie maakte de van FC Volendam overgekomen Ibrahim El Kadiri indruk met zijn werklust en diverse handige passeerbewegingen.

Er waren in de eerste helft kansen voor onder anderen Sam Bisselink, Yannick Eduardo en Rio Hillen. Zij slaagden er in het eerste half uur van de wedstrijd niet in om de bal tussen de palen achter de Groesbeekse doelman te krijgen. Bij De Treffers lag het rendement een stuk hoger. De twee kansen die zij in de eerste helft kregen, werden namelijk beide benut. Na 28 minuten stond het 0-2 voor de bezoekers.

Eduardo gelijk trefzeker
Pas in de 38e minuut kwam De Graafschap tot scoren. Yannick Eduardo, de van RB Leipzig gehuurde centrumspits, nam een voorzet vanaf de rechterkant fraai op de borst aan en rondde vervolgens koel af: 1-2. Dat was tevens de ruststand.

Omdat het een oefenwedstrijd was, kon trainer Jan Vreman in de tweede helft een geheel nieuw team op het veld zetten. Dat team had wat meer weg van de ploeg die vorig seizoen tot de play-offs had weten door te dringen. Deze spelers waren zichtbaar beter op elkaar ingespeeld.

Er werden in het tweede bedrijf dan ook geen kansen meer weggegeven. Het rendement in de voorhoede liet echter nog wel te wensen over. De van FC Utrecht gehuurde Jesse van de Haar trof de lat en Tristan van Gilst zag meerdere inzetten gekeerd worden door de keeper.

Gelijkspel
Uiteindelijk was het verdediger Joran Hardeman die de 2-2 in het net legde, nadat de Groesbekers de bal uit een corner niet goed weg kregen uit de verdediging. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel.

De Graafschap komt aanstaande zaterdag weer in actie op Sportpark Zuid in Aalten, dan is het Duitse S.V. Rödinghausen de tweede tegenstander van de oefencampagne.

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op