Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap hard naar play-offs gestuurd

ab76d7cb7611adf8c735dac6af9c63a3.jpg

De Graafschap heeft zondag de Gelderse derby snoeihard verloren van Vitesse. De Arnhemmers declasseerden de Superboeren met 6-1, die door deze nederlaag zijn veroordeeld tot het spelen van play-offs.

Redactie REGIO8 |

De Graafschap begon nog aardig aan het duel in het Gelredome. Charlison Benschop scoorde, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Furdjel Narsingh liet een slippertje van Vitesse onbenut en Delano Burgzorg knalde op de vuisten van Remko Pasveer. Daarna was het gedaan met de Doetinchemse bluf. Vitesse rechtte de rug, was daarna de baas en kwam na een schot van Martin Ødegaard die van richting veranderde op voorsprong. Na 37 minuten maakte Thomas Buitink er nog 2-0 van.

Na rust was het spelbeeld niet veel anders, De Graafschap probeerde het wel maar kwam niet meer tot grote kansen. Twintig minuten voor tijd kopte de vrijstaande Buitink 3-0 binnen, twee minuten later maakte Ødegraard uit een strafschop er zelfs 4-0 van. Invaller Oussama Darfalou maakte 5-0, aan de andere kant krulde invaller Youssef El Jebli uit een vrije trap wonderschoon een eretreffer binnen: 5-1. Het slotakkoord (6-1) kwam van Richie Musaba.

Door de nederlaag - en de zege van FC Emmen - kan De Graafschap zich niet meer rechtstreeks handhaven in de eredivisie. Woensdag spelen de Superboeren nog tegen Ajax, dat op dit moment officieus kampioen is. Daarna volgt de nacompetitie voor lijfsbehoud.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.