gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap doet oude tijden herleven met jubileumlogo en klassieke shirts

09014bdc72305e47a8eb9f7788760a35

De Graafschap grijpt terug naar het verleden en speelt komend seizoen met een speciaal clublogo op de borst van de nieuwe wedstrijdshirts, ter ere van het zeventigjarig bestaan. De nieuwe wedstrijdcollectie van de Doetinchemmers werd dinsdagochtend gepresenteerd op stadion De Vijverberg.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Wat het shirt bijzonder maakt is dat het echt een klassieke uitstraling heeft”, vindt Dennis van Amerongen, supporter, én als manager merchandise ontwerper van het nieuwe shirt van De Graafschap. “Een kraagje zit er aan en dat is een wens bij veel supporters. Daarin zit heel subtiel de Achterhoekse vlag verwerkt. En natuurlijk is er het logo dat we dit jaar gaan voeren, dat maakt het wel tot een mooi compleet plaatje.” Het logo dat de club voert is een knipoog naar het oude clublogo, dat meer dan twintig jaar geleden verdween.

De gepresenteerde tenues vallen ook in de smaak bij de mannen die eer hebben om het te dragen tijdens wedstrijden. “Het thuistenue is mooi blauw-wit natuurlijk, maar ook het uittenue krijgt veel complimenten”, laat middenvelder Philip Brittijn, die samen met Jeffry Fortes als model fungeerde tijdens de presentatie dinsdagochtend, weten. “Dat hebben ze ook heel mooi gedaan het is retro-achtig, heel mooi.”

'Napoli-blauw'
Het nieuwe uitshirt is geïnspireerd op een shirt uit 1984, door supporters omschreven als 'Napoli-blauw'. Het was tevens het eerste shirt waar huidig trainer Jan Vreman als speler minuten in maakte. Het was de tijd van niet lullen, maar poetsen, met veel Achterhoekse spelers binnen de lijnen. Brittijn is een van de Achterhoekers in de huidige selectie. Hij hoopt dat het shirt komend seizoen voor vleugels zorgt: “Het wordt lastig, we hebben een jonge ploeg, maar je weet maar nooit.”

Kaders voor shirts
De ontwerpen die Van Amerongen aanleverde, moesten wel aan allerlei regels voldoen die zijn vastgelegd in de statuten van de voetbalclub. “Een Graafschap-shirt moet altijd tussen de vijf en negen blauwe banen hebben”, schetst de designer. “Ook moeten de strepen doorlopen op de mouw, en het liefst met zo min mogelijk fratsen om het zo maar te zeggen.”

Foto: REGIO8.

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.