gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap boekt verdiende tweede zege van het seizoen tegen Jong AZ

f91960fd9e42e4c3f423617152b97499.jpg

De Graafschap heeft in Wijdewormer een mooie overwinning geboekt op het beloftenteam van AZ. Op het AFAS-complex werd het 1-3 voor de Superboeren. Door deze overwinning stijgt de ploeg van Marinus Dijkhuizen naar de 13e plaats.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap moest het in Noord-Holland doen zonder de steun van de supporters. Die straf was opgelegd door de KNVB naar aanleiding van het afsteken van vuurwerk tijdens de play-off-wedstrijd van vorig seizoen tegen FC Dordrecht.

Het ontbreken van de aanmoedigingen vanuit het uitvak werd echter niet als een al te grote beperking ervaren. De Graafschap kon vrij eenvoudig het spel maken en creëerde meerdere kansen. Bouke Boersma trof de lat, Jevon Simons en Othniël Raterink schoten voorlangs en Reuven Niemeijer vond het zijnet. Aan de andere zijde van het veld was Kaya Simons de held van De Graafschap door een bal van de lijn te halen.

Uiteindelijk werd de Achterhoekse inzet in de 43e minuut beloond. Jevon Simons plaatste een voorzet vanaf de rechterzijde van het veld op de punt van de schoen van Reuven Niemeijer, die daarmee Kiyani Zeggen passeerde.

Vlak na rust verdubbelden de Superboeren de score. Na een actie van Ibrahim El Kadiri kreeg Jevon Simons een kans. Zijn inzet trof geen doel, maar werd in tweede instantie alsnog in het doel gewerkt door Bouke Boersma. Daarna liet De Graafschap de teugels een beetje vieren. Dat resulteerde in een schotkans voor Jasper Hartog en daarna in de aansluitingstreffer van Sem van Duijn. Een kwartier voor tijd bracht Othniël Raterink de marge weer op twee, door een goed aangesneden hoekschop van Ibrahim El Kadiri binnen te koppen. Bij die 1-3 bleef het uiteindelijk.

Aankomende vrijdag staat een volgende uitwedstrijd op het programma, tegen FC Dordrecht. De eerstvolgende thuiswedstrijd is op maandag 29 september tegen Almere City.

Lees meer over:

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.