gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Drankelingen vieren jubileum bij optocht Varsseveld

1093ccdc86bdabb91e0254734b7402a6.jpg

De Varsseveldse Volksfeesten staan op het punt van beginnen. Een belangrijk onderdeel van die festiviteiten voor de Varssevelders is de optocht met allegorische wagens, bloemenwagens en loopgroepen. Het is zelfs zó belangrijk dat de optocht op zowel donderdagavond, als op zaterdagochtend wordt gehouden.

Nick Hermsen | Caitlin Sturris | Chayenne Oldenkotte |  | Aangepast op
“Geen kermis zonder optocht zeggen wij altijd”, aldus wagenbouwer Ria Radstake van bouwgroep De Drankelingen. “Want als dat niet met de optocht begint, zou dat heel vreemd zijn.” Aan de optocht in het dorp doen meer dan dertig groepen mee. “De optocht is ondertussen alweer iets groter geworden dan dat die was”, schetst Radstake. “Het gaat erom dat je iets moois voor het dorp wil neerzetten.”

Al 25 jaar doet De Drankelingen mee met de optocht. Daarmee viert de groep, die ooit begon als vriendenclub, dit jaar hun vijfde lustrum. “Door de gezelligheid en saamhorigheid houden we het al zo lang vol. Ik denk dat we er allemaal passie voor hebben en besmet geraakt zijn met het corsovirus.” De bouwers stoppen vanaf het voorjaar veel vrije uren in het bouwen met maar één doel: “De kick die je krijgt door samen iets groots te maken en het te mogen presenteren aan het dorp.”

Nieuwe aanwas
De harde kern van De Drankelingen ziet dat de jonge garde steeds fanatieker wordt met het bouwen. Ze hebben dan ook goede hoop op een verdubbeling van het jubileum. “Het is altijd leuk om nieuwe aanwas te krijgen”, laat Radstake weten. “Zelf weet ik nog niet of we het nog 25 jaar volhouden, maar we proberen het zo lang mogelijk.”

Titelprolongatie?
De optocht begint donderdagavond om 19.00 uur in het centrum van Varsseveld. Vorig jaar wisten De Drankelingen te winnen, of ze dat dit jaar weer gaat lukken? “We verwachten nooit iets, maar hopen het altijd natuurlijk.''

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.