gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Doldraejers zien toekomst voor carnaval in Velswijk

6b451d3b5244400e6cbc4e6b2a213db8.jpg

In Velswijk wordt er sinds 1976 carnaval georganiseerd door carnavalsvereniging De Doldraejers en afgelopen weekend was het weer groot feest. Ondanks dat het dorp in Bronckhorst rond de driehonderd inwoners kent, is het carnaval volgens Prins Eddie zeker toekomstbestendig.

Nick Hermsen |
“In elk dorp is het wel eens even moeilijk en heb je altijd even een dipje dat mensen wat minder komen”, aldus de Prins. “Nu zie je een generatiewissel en komen er weer heel veel jonge mensen, daar ben ik erg blij mee. Ze zijn ook heel actief en brengen hun eigen vrienden weer mee en dan zie je dat het carnaval toch wel weer begint te groeien hier, ik vind het super.” Ook burgemeester Marianne Besselink is blij dat het feest nog leeft in het dorp: “Dat vind ik toch echt heel bijzonder, dat de traditie in dit dorp blijft bestaan.”

De carnaval werd traditioneel in gang gezet door de sleuteloverdracht. Prins Eddie I kreeg de sleutel van het dorp overhandigd door burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Mooi dat ik de macht heb over het volk en het dorp”, liet de Prins vol trots weten. “Ik ga met hen zorgen dat het dorp een klein beetje intact blijft en dat we een mooi feest krijgen. We houden de macht en de burgemeester heeft even niks te vertellen nu.”

‘Een verkleed buurtfeest’
Dat het kleinschaliger is dan menig ander carnaval in de Achterhoek is geen geheim, toch kijken de Velswijkers er elk jaar naar reikhalzend naar uit. “Soms noemen we het ook wel een verkleed buurtfeest. Het is mooi voor de saamhorigheid in het dorp dat er toch weer wat gebeurt. Het is een sociaal gebeuren, iedereen kent elkaar wel. Het is toch mooi om samen met z’n allen te vieren wat we hebben en even de ellende te vergeten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.