gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Doldraejers zien toekomst voor carnaval in Velswijk

6b451d3b5244400e6cbc4e6b2a213db8.jpg

In Velswijk wordt er sinds 1976 carnaval georganiseerd door carnavalsvereniging De Doldraejers en afgelopen weekend was het weer groot feest. Ondanks dat het dorp in Bronckhorst rond de driehonderd inwoners kent, is het carnaval volgens Prins Eddie zeker toekomstbestendig.

Nick Hermsen |
“In elk dorp is het wel eens even moeilijk en heb je altijd even een dipje dat mensen wat minder komen”, aldus de Prins. “Nu zie je een generatiewissel en komen er weer heel veel jonge mensen, daar ben ik erg blij mee. Ze zijn ook heel actief en brengen hun eigen vrienden weer mee en dan zie je dat het carnaval toch wel weer begint te groeien hier, ik vind het super.” Ook burgemeester Marianne Besselink is blij dat het feest nog leeft in het dorp: “Dat vind ik toch echt heel bijzonder, dat de traditie in dit dorp blijft bestaan.”

De carnaval werd traditioneel in gang gezet door de sleuteloverdracht. Prins Eddie I kreeg de sleutel van het dorp overhandigd door burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Mooi dat ik de macht heb over het volk en het dorp”, liet de Prins vol trots weten. “Ik ga met hen zorgen dat het dorp een klein beetje intact blijft en dat we een mooi feest krijgen. We houden de macht en de burgemeester heeft even niks te vertellen nu.”

‘Een verkleed buurtfeest’
Dat het kleinschaliger is dan menig ander carnaval in de Achterhoek is geen geheim, toch kijken de Velswijkers er elk jaar naar reikhalzend naar uit. “Soms noemen we het ook wel een verkleed buurtfeest. Het is mooi voor de saamhorigheid in het dorp dat er toch weer wat gebeurt. Het is een sociaal gebeuren, iedereen kent elkaar wel. Het is toch mooi om samen met z’n allen te vieren wat we hebben en even de ellende te vergeten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.