gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Doldraejers zien toekomst voor carnaval in Velswijk

6b451d3b5244400e6cbc4e6b2a213db8.jpg

In Velswijk wordt er sinds 1976 carnaval georganiseerd door carnavalsvereniging De Doldraejers en afgelopen weekend was het weer groot feest. Ondanks dat het dorp in Bronckhorst rond de driehonderd inwoners kent, is het carnaval volgens Prins Eddie zeker toekomstbestendig.

Nick Hermsen |
“In elk dorp is het wel eens even moeilijk en heb je altijd even een dipje dat mensen wat minder komen”, aldus de Prins. “Nu zie je een generatiewissel en komen er weer heel veel jonge mensen, daar ben ik erg blij mee. Ze zijn ook heel actief en brengen hun eigen vrienden weer mee en dan zie je dat het carnaval toch wel weer begint te groeien hier, ik vind het super.” Ook burgemeester Marianne Besselink is blij dat het feest nog leeft in het dorp: “Dat vind ik toch echt heel bijzonder, dat de traditie in dit dorp blijft bestaan.”

De carnaval werd traditioneel in gang gezet door de sleuteloverdracht. Prins Eddie I kreeg de sleutel van het dorp overhandigd door burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst. “Mooi dat ik de macht heb over het volk en het dorp”, liet de Prins vol trots weten. “Ik ga met hen zorgen dat het dorp een klein beetje intact blijft en dat we een mooi feest krijgen. We houden de macht en de burgemeester heeft even niks te vertellen nu.”

‘Een verkleed buurtfeest’
Dat het kleinschaliger is dan menig ander carnaval in de Achterhoek is geen geheim, toch kijken de Velswijkers er elk jaar naar reikhalzend naar uit. “Soms noemen we het ook wel een verkleed buurtfeest. Het is mooi voor de saamhorigheid in het dorp dat er toch weer wat gebeurt. Het is een sociaal gebeuren, iedereen kent elkaar wel. Het is toch mooi om samen met z’n allen te vieren wat we hebben en even de ellende te vergeten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.