gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Bongerd in Hoog-Keppel sluit de deuren

46a7822adb31b61e9ab35145b085705e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een heel lastig besluit", vertelt schooldirectrice Martine Merkx. De beslissing om te sluiten werd vorige week dinsdag genomen in samenspraak met de ouders van de basisschool. "Het gaat me echt aan het hart", aldus Merkx. "We hebben heel lang gestreden om juist De Bongerd te kunnen behouden voor het dorp. Je wilt toch zo’n spil in het dorp zijn." Peter Steverink, directeur van de Stichting Dorpsschool, spreekt niet van opgeven. "Het is meer dat we realistisch zijn. We zien dat het aantal kinderen daalt en dat we eigenlijk het daarbij behorende besluit moeten nemen."

Het grootste deel van de kinderen van De Bongerd zal na het komende schooljaar overstappen naar De Woordhof (Hummelo) en De Klimtoren (Drempt). "Er zal ook nog een groep zijn waarmee we samen gaan kijken wat de best passende plek is", aldus Merkx. Wat de toekomst van het schoolgebouw is, dat ook dienst doet als dorpshuis, is nog niet duidelijk. "De functie als dorpshuis willen we graag blijven behouden", aldus Steverink. Het plan is om andere functies toe te voegen aan het pand: "Daarvoor zullen we op korte termijn met de gemeente aan tafel moeten om te kijken of dat mogelijk is."

Afscheid met een knal
Ondanks dat het laatste schooljaar aanstaande is, is de motivatie niks minder. "We gaan met dezelfde passie en drive het jaar in", vertelt directrice Merkx. "Kijken of we toch onderwijskundig nog wat doorontwikkelingen kunnen doen." Vervolgens zal De Bongerd definitief worden gesloten: "We opteren voor een groot slotfeest op het eind van het schooljaar", aldus Merkx. "Knallend eruit, om het zo maar te zeggen."

Foto: REGIO8

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.