Ulft, Nederland
Terug

Dag van de Achterhoekse Popmuziek per spoor, maar ook tussen koeien

bb1293bdcac538bcba03fc53ce3b39d5.jpg

Voor de negende keer treden artiesten kriskras door de regio op tijdens de Dag van de Achterhoekse Popmuziek (DAP). Er is weer een scala aan bijzondere locaties gevonden, zo wordt er onder meer opgetreden in een boerenschuur in Toldijk en in de treinen van Arriva.

Jasper Hazelaar |
“Het doel is om de rijke Achterhoekse popcultuur te laten zien en aan het voetlicht te brengen“, zegt organisator Erik Ramaker. Het blokkenschema voor de zaterdag is inmiddels bekend, met een grote variatie aan locaties. Van Boogiewoogie (Winterswijk) tot het Borchuus (Varsseveld) en van Arriva-treinen tot horecazaken in het centrum van Doetinchem. “Ik vind zelf de boerenschuur in Toldijk een hele bijzondere locatie”, zegt Ramaker. “Daar doet Marieke Ruessink een EP-releasie in de schuur van haar ouderlijk huis, ze geeft een optreden tussen de koeien.”

Naast Ruessink is een heel blik aan andere Achterhoekse artiesten opengetrokken. “Van singer-songwriters tot complete bands”, schetst organisator Ramaker. “En het laatste stuk van de programmering in de treinen wordt gevuld door dj’s en rappers.” Het zijn veelal artiesten die nog hopen op een grote doorbraak en daarbij in de voetsporen hopen te treden van Suzan en Freek, die ook optraden tijdens de DAP. “Ik vind zelf bijvoorbeeld singer-songwriter Benjamin de Groot bijzonder goed, hij heeft de Amphion Open gewonnen.”

Openingsavond op DRU
De DAP begint vrijdag al met een openingsavond op het DRU Industriepark in Ulft. De Hilltop Howlers en Miller & The Tone Machine geven dan een optreden. “Wij dagen juist kleine locaties uit om mee te doen, dus het zou niet fair zijn om zulke relatief grote bands op de zaterdag in de DRU te zetten. Daarom hebben we bedacht om het in de vorm van een openingsavond te doen.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.