Ulft, Nederland
Terug

D66-voorman Engels stopt als raadslid

8974639baeff59b5594c059691c44e1d.jpg

D66-lijsttrekker Jan Engels stopt als raadslid in de gemeente Bronckhorst. De voormalig wethouder rekent zich het uitblijven van een verkiezingswinst aan en doet een stap terug, maar blijft wel commissielid.

Jasper Hazelaar |
“Ik ben twee keer lijsttrekker geweest met als nadrukkelijke inzet om weer mee te doen in een coalitie”, zegt Engels. “Dat is beide keren niet gelukt en ik vind dat je daar als politiek leider en lijsttrekker conclusies aan moet verbinden.” Hoewel hij stopt als raadslid en fractievoorzitter, blijft hij wel aan als commissielid voor D66. “In plaats van de kar trekken, ga ik de kar duwen”, aldus Engels, die tussen 2014 en 2018 wethouder was. “Ik vind nog steeds dat ik vanuit die andere rol een bijdrage kan leveren. Want het zwaartepunt is aan het verschuiven. De besluitvorming blijft in de gemeenteraad, maar commissievergaderingen worden belangrijker.”

In 2014 werd Engels wethouder namens D66, dat toen drie zetels had. Bij de volgende twee verkiezingen bleef de partij onder zijn leiding steken op twee zetels. “In 2018 kwam het volgens mij door het landelijk sentiment met de verschuiving van D66 naar GroenLinks”, zegt de D66’er, die ook dit jaar geen zetelwinst boekte, waarbij hij wijst naar de groei van lokale partijen. “Ik denk dat een belangrijke reden voor die groei de tegenstem is geweest omdat mensen geen vertrouwen hebben in landelijke partijen.”

Vitale Kernen
Gevraagd naar zijn grootste succes, wijst Engels naar de ‘Vitale Kernen’, waarin inwoners de ruimte krijgen om met plannen te komen voor hun dorp. “Ik heb aan de wieg mogen staan als wethouder en vind het prachtig om te zien dat daar mooie projecten uit naar voren komen”, aldus de D66’er, die wijst naar de recente plannen voor Steenderen. “Toen was het op mijn initiatief dat we als raad één verklaring hebben opgesteld. Die beide elementen samen vind ik echt een succes.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO (archief, links op foto)

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.