gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66-voorman Engels stopt als raadslid

8974639baeff59b5594c059691c44e1d

D66-lijsttrekker Jan Engels stopt als raadslid in de gemeente Bronckhorst. De voormalig wethouder rekent zich het uitblijven van een verkiezingswinst aan en doet een stap terug, maar blijft wel commissielid.

Jasper Hazelaar |
“Ik ben twee keer lijsttrekker geweest met als nadrukkelijke inzet om weer mee te doen in een coalitie”, zegt Engels. “Dat is beide keren niet gelukt en ik vind dat je daar als politiek leider en lijsttrekker conclusies aan moet verbinden.” Hoewel hij stopt als raadslid en fractievoorzitter, blijft hij wel aan als commissielid voor D66. “In plaats van de kar trekken, ga ik de kar duwen”, aldus Engels, die tussen 2014 en 2018 wethouder was. “Ik vind nog steeds dat ik vanuit die andere rol een bijdrage kan leveren. Want het zwaartepunt is aan het verschuiven. De besluitvorming blijft in de gemeenteraad, maar commissievergaderingen worden belangrijker.”

In 2014 werd Engels wethouder namens D66, dat toen drie zetels had. Bij de volgende twee verkiezingen bleef de partij onder zijn leiding steken op twee zetels. “In 2018 kwam het volgens mij door het landelijk sentiment met de verschuiving van D66 naar GroenLinks”, zegt de D66’er, die ook dit jaar geen zetelwinst boekte, waarbij hij wijst naar de groei van lokale partijen. “Ik denk dat een belangrijke reden voor die groei de tegenstem is geweest omdat mensen geen vertrouwen hebben in landelijke partijen.”

Vitale Kernen
Gevraagd naar zijn grootste succes, wijst Engels naar de ‘Vitale Kernen’, waarin inwoners de ruimte krijgen om met plannen te komen voor hun dorp. “Ik heb aan de wieg mogen staan als wethouder en vind het prachtig om te zien dat daar mooie projecten uit naar voren komen”, aldus de D66’er, die wijst naar de recente plannen voor Steenderen. “Toen was het op mijn initiatief dat we als raad één verklaring hebben opgesteld. Die beide elementen samen vind ik echt een succes.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO (archief, links op foto)

Lees meer over:

|

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.