gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66-voorman Engels stopt als raadslid

8974639baeff59b5594c059691c44e1d.jpg

D66-lijsttrekker Jan Engels stopt als raadslid in de gemeente Bronckhorst. De voormalig wethouder rekent zich het uitblijven van een verkiezingswinst aan en doet een stap terug, maar blijft wel commissielid.

Jasper Hazelaar |
“Ik ben twee keer lijsttrekker geweest met als nadrukkelijke inzet om weer mee te doen in een coalitie”, zegt Engels. “Dat is beide keren niet gelukt en ik vind dat je daar als politiek leider en lijsttrekker conclusies aan moet verbinden.” Hoewel hij stopt als raadslid en fractievoorzitter, blijft hij wel aan als commissielid voor D66. “In plaats van de kar trekken, ga ik de kar duwen”, aldus Engels, die tussen 2014 en 2018 wethouder was. “Ik vind nog steeds dat ik vanuit die andere rol een bijdrage kan leveren. Want het zwaartepunt is aan het verschuiven. De besluitvorming blijft in de gemeenteraad, maar commissievergaderingen worden belangrijker.”

In 2014 werd Engels wethouder namens D66, dat toen drie zetels had. Bij de volgende twee verkiezingen bleef de partij onder zijn leiding steken op twee zetels. “In 2018 kwam het volgens mij door het landelijk sentiment met de verschuiving van D66 naar GroenLinks”, zegt de D66’er, die ook dit jaar geen zetelwinst boekte, waarbij hij wijst naar de groei van lokale partijen. “Ik denk dat een belangrijke reden voor die groei de tegenstem is geweest omdat mensen geen vertrouwen hebben in landelijke partijen.”

Vitale Kernen
Gevraagd naar zijn grootste succes, wijst Engels naar de ‘Vitale Kernen’, waarin inwoners de ruimte krijgen om met plannen te komen voor hun dorp. “Ik heb aan de wieg mogen staan als wethouder en vind het prachtig om te zien dat daar mooie projecten uit naar voren komen”, aldus de D66’er, die wijst naar de recente plannen voor Steenderen. “Toen was het op mijn initiatief dat we als raad één verklaring hebben opgesteld. Die beide elementen samen vind ik echt een succes.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO (archief, links op foto)

Lees meer over:

|

Lees ook

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.