gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Crowdfundingsactie voor Sanne groot succes

4b5cd61c616563e9a0bcf7da96da199c

De crowdfundingsactie om Sanne van Asperdt aan een speciale rolstoel, waar ze op de Zwarte Cross kennis mee maakte, te helpen is een groot succes. Binnen drie dagen is er genoeg geld ingezameld om een zogenaamde stand-up rolstoel aan te schaffen.

Serena Speet |
"Het is echt heel snel gegaan, dit had ik niet verwacht", vertelt Sanne tegen Omroep Gelderland. "Ik voel me zo enorm gezegend." Sanne kon op de afgelopen Zwarte Cross in Lichtenvoorde al even genieten van de rolstoel. In Nederland worden de rolstoelen waar gebruikers mee kunnen staan niet vergoed. Daarom besloten die vriendinnen van Sanne om een crowdfunding te starten. Met succes want in drie dagen tijd is 5.885 euro opgehaald, genoeg om zo'n rolstoel aan te schaffen. Sanne gaat de speciale rolstoel naast haar huidige, veel wendbaardere rolstoel gebruiken, ze kijkt er bijvoorbeeld naar uit om in de rolstoel te gaan koken: "Als ik thuis kom na een hele dag te hebben gewerkt, dan heb ik echt last van mijn lijft. Van mijn rug, heupen. dan is zo'n stand-up stoel echt een uitkomst."

De rolstoel wordt niet vergoed. "Ik sta daar dubbel in", reageert Sanne. "Aan de ene kant is het misschien niet iets wat je dagelijks gebruikt, en het is ook nog niet zo bekend. Maar aan de andere kant begrijp ik het niet, omdat het de kwaliteit van leven zo sterk verbetert." De stand-up rolstoel is onder meer goed voor de doorbloeding van haar benen en voor haar organen. Het duurt nog wel even voor ze de rolstoel in huis heeft. "Hij moet op maat worden gemaakt. De metingen zijn al gedaan, maar ik gok dat dat nog een paar maandjes duurt", aldus Sanne. "Gelukkig kan ik heel goed wachten."

In de toekomst vergoeden
Bij Life & Mobility in Doetinchem, het bedrijf dat mensen met een beperking op de Zwarte Cross deze ervaring kon geven, hopen ze dat de rolstoel in de toekomst vergoed kan worden door de overheid. "Daar zijn alleen nog wat gesprekken voor nodig om dit onder de aandacht te brengen", aldus Michel Hulst. "Maar de crowdfundingsactie van de vriendinnen van Sanne is mooi. Geweldig dat ze dit mogelijk willen maken."

Foto: REGIO8

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”