gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Coop Didam mag verhuizen naar voormalig gemeentehuis

7eb876b23ae197861882d7fe061145a3

De Coop-supermarkt in Didam mag in het oude gemeentehuis aan de Raadhuisstraat komen. Dat heeft de Raad van State besloten nadat onder meer de eigenaar van de lokale Albert Heijn de verhuizing aanvocht.

Charlotte van de Kant |
Al langere tijd is de gemeente Montferland bezig met de invulling van het oude gemeentehuis in Didam, onderdeel van het centrumplan. Op deze locatie wil de gemeente ruimte geven voor de Coop-supermarkt, met daarboven zestien appartementen. Hiervoor wordt een deel van het oude gemeentehuis gesloopt. Daarbij was het nog de vraag of de supermarkt hier gevestigd mocht worden, nadat Didam Have, eigenaar van verschillende Albert Heijn-winkels, hiertegen in beroep ging. Nu heeft de Raad van State besloten dat het bestemmingsplan van het centrumplan, met een aantal aanpassingen, toch geldig is.

Op de huidige locatie van de Coop-supermarkt komt een nieuwe supermarkt van de Aldi, met 21 nieuwe woningen op de verdieping. Het pand van de Coop zal daarvoor eerst worden gesloopt. Op de locatie van de oude brandweerkazerne en de voormalige gemeentewerf worden vijftien grondgebonden woningen gebouwd. Ook voor de woningbouw is een aanpassing gedaan in het bestemmingsplan. Eerder stond in het plan dat ook kamerbewoning was toegestaan, met meer mensen in één woning. Dit is aangepast naar één huishouden per woning. Wanneer er met de bouw wordt begonnen is nog niet duidelijk.

Foto: REGIO8

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.