Ulft, Netherlands

Complimentenmakers bezorgen lachende gezichten in hartje Doetinchem

Foto: REGIO8
Niet Parijs, maar Doetinchem is op vrijdag en zaterdag de stad van de liefde. Tenminste, als je het Binnenstadbedrijf vraagt. In het centrum van Doetinchem lopen beide dagen complimentenmakers om alle bezoekers een glimlach te bezorgen.
Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 14 februari 2025 16:35 | Aangepast op 14 februari 2025 16:35
“Hoe mooi is het om in de binnenstad een compliment te krijgen?”, vraagt Jos Tiemessen van het Binnenstadbedrijf Doetinchem zich af. “Zeker in deze tijd, hoe iedereen met elkaar omgaat, is het denk ik een heel gepast thema om daar uiting aan te geven. En om mensen die onze stad bezoeken ook positieve aandacht te geven.”

John Litjes is een van die complimentenmakers die in een rood kostuum de bezoekers van Doetinchem een glimlach probeert te bezorgen. “Ik maak iemands dag mooier, iets leukers kun je niet doen toch?”, vertelt hij enthousiast.

‘Heel simpel’
En hoe bedenken ze nou eigenlijk zo'n complimentje? “Het is eigenlijk heel simpel”, geeft Litjes toe. “We vragen mensen om hun namen en dan gaan we ze observeren en een compliment schrijven over hun karakter. We kijken heel erg naar de houding en hoe de mensen met iemand anders praten.”

Positiviteit
De vriendelijke woorden worden goed ontvangen. Volgens Tiemessen helpen de complimenten dan zeker mee aan het winkelgenot en de gemoedstoestand van de bezoekers: “De gedachte van Valentijnsdag is ook een beetje dat je een ander iets positiefs gunt.”

Lees ook

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Container valt van aanhanger op drukke kruising in Doetinchem

Een vrachtwagenchauffeur heeft dinsdagochtend een container verloren op de drukke kruising nabij het...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...