Ulft, Netherlands

Complimentenmakers bezorgen lachende gezichten in hartje Doetinchem

Foto: REGIO8
Niet Parijs, maar Doetinchem is op vrijdag en zaterdag de stad van de liefde. Tenminste, als je het Binnenstadbedrijf vraagt. In het centrum van Doetinchem lopen beide dagen complimentenmakers om alle bezoekers een glimlach te bezorgen.
Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 14 februari 2025 16:35 | Aangepast op 14 februari 2025 16:35
“Hoe mooi is het om in de binnenstad een compliment te krijgen?”, vraagt Jos Tiemessen van het Binnenstadbedrijf Doetinchem zich af. “Zeker in deze tijd, hoe iedereen met elkaar omgaat, is het denk ik een heel gepast thema om daar uiting aan te geven. En om mensen die onze stad bezoeken ook positieve aandacht te geven.”

John Litjes is een van die complimentenmakers die in een rood kostuum de bezoekers van Doetinchem een glimlach probeert te bezorgen. “Ik maak iemands dag mooier, iets leukers kun je niet doen toch?”, vertelt hij enthousiast.

‘Heel simpel’
En hoe bedenken ze nou eigenlijk zo'n complimentje? “Het is eigenlijk heel simpel”, geeft Litjes toe. “We vragen mensen om hun namen en dan gaan we ze observeren en een compliment schrijven over hun karakter. We kijken heel erg naar de houding en hoe de mensen met iemand anders praten.”

Positiviteit
De vriendelijke woorden worden goed ontvangen. Volgens Tiemessen helpen de complimenten dan zeker mee aan het winkelgenot en de gemoedstoestand van de bezoekers: “De gedachte van Valentijnsdag is ook een beetje dat je een ander iets positiefs gunt.”

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...