Ulft, Netherlands

 

College wil bijna 16 miljoen euro uitgeven aan wijkaanpak in Neede

Het college van Berkelland wil 15,8 miljoen euro beschikbaar stellen voor de wijkaanpak van Neede Noord Oost. De plannen voor de wijk, waarbij onder meer de locatie van OBS De Marke gaat veranderen in woningbouw, worden nu aan de gemeenteraad voorgelegd.
Redactie REGIO8 | 25 mei 2023 13:04 | Aangepast op 25 mei 2023 13:04
"De wegen, het riool en verschillende woningen worden vernieuwd", aldus ProWonen. "De wijk kan groener, (kind)vriendelijker, duurzamer en socialer. Er is dus veel werk aan de winkel." Het ontwerpscenario is in samenwerking met mensen uit de wijk tot stand gekomen en bevat acht aandachtspunten, waaronder onderhoud van wegen, riolering en openbaar groen en het aantrekkelijk maken van de wijk voor een meer diverse groep inwoners. Het ontwerpscenario voor de openbare ruimte en het sociale wijkontwikkelingsplan worden nu aan de gemeenteraad voorgelegd. "Met dit ontwerpscenario werken we de komende tien jaar aan een toekomstbestendige wijk waarin opgaven zoals klimaatadaptatie een plek krijgen, waar je graag buiten bent", vertelt wethouder Arjen van Gijssel.

Onderdeel van de wijkaanpak is het gebouw van basisschool OBS De Marke. Die locatie komt naar verwachting medio 2025 leeg te staan, dan gaat de school verder als Samenwoonschool met de Kardinaal Alfrinkschool op de Julianastraat in Neede. "Dat betekent dat er een flinke locatie herontwikkeld kan worden", aldus ProWonen. Het voorstel van het college is om die grond beschikbaar te stellen voor woningbouw: "Onder de voorwaarde dat op andere plekken in de wijk meer ruimte voor groen komt." Het college denkt dat de ambities op groen, klimaat, ontmoeten en spelen in de buitenruimte te behalen zijn dankzij de ruimte in de wijk.

Foto± REGIO8

Lees meer over:

Neede|

Meest gelezen

N318 tussen Aalten en Winterswijk maand lang dicht

Davie Klein Gunnewiek | 29 mei 2023 12:30

Mañana Mañana in zwaar weer maar gaat wel door

Redactie REGIO8 | 27 mei 2023 19:50

Lees ook

Kat overleeft beknelling in kantelraam niet

Een kat is deze week in Neede omgekomen nadat het dier vast was komen te zitten in een raam. Brandwe...

N18 tot middernacht in beide richtingen dicht door gekantelde vrachtwagen

Verkeer tussen de Achterhoek en Enschede kan maandag geen gebruikmaken van de N18 tussen de afslag N...

Needenaar (25) raakt rijbewijs en auto kwijt

Een 25-jarige automobilist uit Neede is zondag gearresteerd na een vluchtpoging. Hij reed met meer d...

Achterhoekse ploeg doet mee aan Olympia's Tour

Het Achterhoekse wielerteam Sensa-Kanjers voor Kanjers doet mee aan Olympia's Tour. De wielerkoers k...

Jamliefhebbers terug in de kern van Neede

Duizenden bezoekers trokken dit jaar ondanks de regen naar de traditionele Jammarkt in Neede die woe...

Borculoër op heterdaad aangehouden bij diefstal

Een 33-jarige man uit Borculo is zaterdagavond op heterdaad aangehouden in Neede. Hij probeerde spul...