gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cliënten ontdekken vitaal leven op De Vijverberg

d44906907045acdc85f6e66b1cbc9ad1.jpg

Om mensen met een verstandelijke beperking en hun begeleiders te wijzen op het belang van gezond eten, persoonlijke verzorging en sporten, werd woensdag een zogenaamde vitaliteitsmarkt georganiseerd bij stadion De Vijverberg in Doetinchem. Tientallen bezoekers konden ontdekken hoe zij gezonder kunnen leven.

Rens van Schip | Lotte groot Wassink |
“Vitaliteit is iets wat ik als topsporter van jongs af aan al met de paplepel ingegoten kreeg", vertelt een trotse Lonneke Slöetjes, namens Achterhoek in Beweging organisator van de markt. "Maar ik kan het ook voorstellen dat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is.” De voormalig top-volleybalster schetst wat bezoekers allemaal kon doen: “Er kunnen bijvoorbeeld workshops worden gevolgd over yoga, maar er kunnen ook hapjes gemaakt worden om daarmee zelf borrelplankjes in elkaar te zetten.” Naast alle activiteiten rond om voeding was er ook aandacht voor beweging. Zo konden deelnemers buiten verschillende soorten sporten uitproberen.

Op de markt waren ook vertegenwoordigers van zorginstellingen aanwezig om te kijken naar nieuwe innovaties op het gebied van vitaliteit. Zoals ook Margriet van der Veer van zorgorganisatie Sinus, die samen met hun cliënten aanwezig was. “Ze vinden het leuk om vooral te ervaren hoe het is om te bewegen", zegt Van der Veer, die vooral hoopt dat haar cliënten zich vermaken: “We gaan er een gezellige dag van maken, en natuurlijk is voeding, en dan ook lekkere voeding, erg belangrijk.”

Altijd gezond
Dennis was een van de bezoekers die naar hartelust kon sporten. “Er is voetbal en van allerlei andere dingen die ik kan doen, zoals ook hockey”, aldus de jonge deelnemer. Naast voldoende beweging ziet hij ook het belang van een gezonde maaltijd in. “Ik vind dat het altijd gezond moet zijn, daarom eet ik dat ook altijd bij Elver”, aldus Dennis, die niet voor de eerste keer op de Vijverberg was. “Elke vrijdag met mijn opa naar de wedstrijd als ze uit of thuis moeten, nee ik ben hier vaker."

Foto: REGIO8

Lees ook

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.