gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Chemische wapens-eenheid oefent in regio

210f37b8b2ce7d5b327d89f0a69e1af3.jpg
Redactie REGIO8 |

"Onze eenheid is bedoeld om 24/7 politie, brandweer en ambulance te ondersteunen bij chemische of radiologische incidenten", aldus Kapitein Michiel Veerbeek. De locatie in het buitengebied van Winterswijk werd gekozen om de diversiteit in de trainingen van de eenheid te vergroten. "Hier kunnen we op een andere manier trainen dan op onze eigen locatie. Dit is een woning, waarbij niets in scène is gezet. De meeste oefenlocaties zijn bekend bij onze mensen, hier worden ze in het diepe gegooid. Op die manier wordt iedereen geprikkeld om het op een andere manier aan te lopen."

Winterswijk was niet om een specifieke reden gekozen. Alle oefenlocaties die de Landmacht aangeboden krijgt, worden aangegrepen. De eenheid verricht erg specialistisch werk en daarvoor moet er veel getraind worden. In de praktijk wordt het team niet vaak ingezet. "Op het moment dat het wel plaats gaat vinden, moeten we geoefend zijn", aldus Veerbeek. "De gebeurtenis in Engeland met de Russische spion Skripal heeft aangetoond dat zulke situaties in Europa ook mogelijk zijn. Bij zulke situaties kunnen wij als eenheid een bijdrage leveren aan de veiligheid in Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis.jpg

Berkelland pakt paden met staalslakken definitief aan

Berkelland gaat de verhardingslagen met staalslakken op vier paden in Neede definitief vervangen. De Pad in ’t Kooweiden, Bennekerpad, Brakelpad en Laantje van Osterhaus worden gesaneerd en gereconstrueerd. De totale kosten bedragen 800.000 euro.