Ulft, Nederland
Terug

CDA en PvdA de boer op, onzekerheid invulling wethouderschap

c80ca66767c2a25d3d4ed04c7a93fda5.jpg

Nadat de Gemeentebelangen Bronckhorst-fractie de stekker uit de coalitie trok ontstond er in de plattelandsgemeente een bestuurlijke crisis. Op het gemeentehuis in Hengelo vond donderdagavond een spoeddebat plaats. De voormalige coalitiepartijen balen van het handelen van GBB, maar willen nu wel snel door.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het is voor ons onbestaanbaar dat GBB het coalitieakkoord heeft gebroken, wij zien ook geen reden dat zij dat hebben gedaan. Wij hebben ons aan de afspraken gehouden”, aldus Rob Weverink. “Dit doet natuurlijk schade aan het vertrouwen dat inwoners hebben in de politiek.” Weverink benadrukt er alles aan te gaan doen deze schade te herstellen.

De GBB stapte op 23 januari uit de fractie maar liet destijds weten de wethouders in het college te laten zitten. Een paar dagen later verlieten beide wethouders hun partij. Fractievoorzitter Robbert van Velsen staat ondanks deze ontwikkeling nog steeds achter de keuze om destijds de wethouders in het college te zitten. “Wij hebben willen aangeven dat de wethouders heel goed zelf het bestuur vormen van de gemeente, ook zonder partij”, aldus Van Velsen. “Dat is het voorstel dat wij wilden doen. Om dat kracht bij te zetten hebben de wethouders van GBB gemeend om, even, hun lidmaatschap op te zeggen. Daarmee doen ze ook een handreiking dat het niet om partijpolitiek gaat, maar om het bestuur.”

CDA'er Weverink kijkt echter heel anders naar de situatie, hij betwijfelt dan ook dat het gaat om ‘even’ het lidmaatschap opzeggen. “Volgens mij geven de wethouders aan dat ze het absoluut niet eens zijn met hoe de GBB geacteerd heeft de afgelopen periode”, laat Weverink weten. “Zij nemen daar afstand mee en gaan onafhankelijk verder en niets meer te maken hebben met de partij GBB.”

Onduidelijk
Er is nog een hoop onduidelijk over de nabije toekomst van de Bronckhorster Politiek. Toch hoopt de CDA fractievoorzitter er snel verandering in te brengen. “Wij gaan in gesprek met vier partijen om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen. Het is ook aan hen welke eisen zij op tafel leggen. Daarna gaan wij kijken welke wethouders daar bij passen”, aldus Weverink.

Wethouders willen door
“Ik vind het zeer ongemakkelijk”, zei Gosselink. ”Maar het is aan de raad. Ik ben gewoon heel benieuwd hoe de komende weken gaan.” Wethouder Blaauw wilt net als Gosselink ook zonder partij verder en vulde aan: “Ik ben niet de partij, ik ben slechts de oprichter. Het is aan de partij om volwassen te worden en haar eigen keuzes, of fouten, te maken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.