gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA en PvdA de boer op, onzekerheid invulling wethouderschap

c80ca66767c2a25d3d4ed04c7a93fda5

Nadat de Gemeentebelangen Bronckhorst-fractie de stekker uit de coalitie trok ontstond er in de plattelandsgemeente een bestuurlijke crisis. Op het gemeentehuis in Hengelo vond donderdagavond een spoeddebat plaats. De voormalige coalitiepartijen balen van het handelen van GBB, maar willen nu wel snel door.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het is voor ons onbestaanbaar dat GBB het coalitieakkoord heeft gebroken, wij zien ook geen reden dat zij dat hebben gedaan. Wij hebben ons aan de afspraken gehouden”, aldus Rob Weverink. “Dit doet natuurlijk schade aan het vertrouwen dat inwoners hebben in de politiek.” Weverink benadrukt er alles aan te gaan doen deze schade te herstellen.

De GBB stapte op 23 januari uit de fractie maar liet destijds weten de wethouders in het college te laten zitten. Een paar dagen later verlieten beide wethouders hun partij. Fractievoorzitter Robbert van Velsen staat ondanks deze ontwikkeling nog steeds achter de keuze om destijds de wethouders in het college te zitten. “Wij hebben willen aangeven dat de wethouders heel goed zelf het bestuur vormen van de gemeente, ook zonder partij”, aldus Van Velsen. “Dat is het voorstel dat wij wilden doen. Om dat kracht bij te zetten hebben de wethouders van GBB gemeend om, even, hun lidmaatschap op te zeggen. Daarmee doen ze ook een handreiking dat het niet om partijpolitiek gaat, maar om het bestuur.”

CDA'er Weverink kijkt echter heel anders naar de situatie, hij betwijfelt dan ook dat het gaat om ‘even’ het lidmaatschap opzeggen. “Volgens mij geven de wethouders aan dat ze het absoluut niet eens zijn met hoe de GBB geacteerd heeft de afgelopen periode”, laat Weverink weten. “Zij nemen daar afstand mee en gaan onafhankelijk verder en niets meer te maken hebben met de partij GBB.”

Onduidelijk
Er is nog een hoop onduidelijk over de nabije toekomst van de Bronckhorster Politiek. Toch hoopt de CDA fractievoorzitter er snel verandering in te brengen. “Wij gaan in gesprek met vier partijen om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen. Het is ook aan hen welke eisen zij op tafel leggen. Daarna gaan wij kijken welke wethouders daar bij passen”, aldus Weverink.

Wethouders willen door
“Ik vind het zeer ongemakkelijk”, zei Gosselink. ”Maar het is aan de raad. Ik ben gewoon heel benieuwd hoe de komende weken gaan.” Wethouder Blaauw wilt net als Gosselink ook zonder partij verder en vulde aan: “Ik ben niet de partij, ik ben slechts de oprichter. Het is aan de partij om volwassen te worden en haar eigen keuzes, of fouten, te maken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.