Ulft, Nederland
Terug

CDA en PvdA de boer op, onzekerheid invulling wethouderschap

c80ca66767c2a25d3d4ed04c7a93fda5.jpg

Nadat de Gemeentebelangen Bronckhorst-fractie de stekker uit de coalitie trok ontstond er in de plattelandsgemeente een bestuurlijke crisis. Op het gemeentehuis in Hengelo vond donderdagavond een spoeddebat plaats. De voormalige coalitiepartijen balen van het handelen van GBB, maar willen nu wel snel door.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het is voor ons onbestaanbaar dat GBB het coalitieakkoord heeft gebroken, wij zien ook geen reden dat zij dat hebben gedaan. Wij hebben ons aan de afspraken gehouden”, aldus Rob Weverink. “Dit doet natuurlijk schade aan het vertrouwen dat inwoners hebben in de politiek.” Weverink benadrukt er alles aan te gaan doen deze schade te herstellen.

De GBB stapte op 23 januari uit de fractie maar liet destijds weten de wethouders in het college te laten zitten. Een paar dagen later verlieten beide wethouders hun partij. Fractievoorzitter Robbert van Velsen staat ondanks deze ontwikkeling nog steeds achter de keuze om destijds de wethouders in het college te zitten. “Wij hebben willen aangeven dat de wethouders heel goed zelf het bestuur vormen van de gemeente, ook zonder partij”, aldus Van Velsen. “Dat is het voorstel dat wij wilden doen. Om dat kracht bij te zetten hebben de wethouders van GBB gemeend om, even, hun lidmaatschap op te zeggen. Daarmee doen ze ook een handreiking dat het niet om partijpolitiek gaat, maar om het bestuur.”

CDA'er Weverink kijkt echter heel anders naar de situatie, hij betwijfelt dan ook dat het gaat om ‘even’ het lidmaatschap opzeggen. “Volgens mij geven de wethouders aan dat ze het absoluut niet eens zijn met hoe de GBB geacteerd heeft de afgelopen periode”, laat Weverink weten. “Zij nemen daar afstand mee en gaan onafhankelijk verder en niets meer te maken hebben met de partij GBB.”

Onduidelijk
Er is nog een hoop onduidelijk over de nabije toekomst van de Bronckhorster Politiek. Toch hoopt de CDA fractievoorzitter er snel verandering in te brengen. “Wij gaan in gesprek met vier partijen om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen. Het is ook aan hen welke eisen zij op tafel leggen. Daarna gaan wij kijken welke wethouders daar bij passen”, aldus Weverink.

Wethouders willen door
“Ik vind het zeer ongemakkelijk”, zei Gosselink. ”Maar het is aan de raad. Ik ben gewoon heel benieuwd hoe de komende weken gaan.” Wethouder Blaauw wilt net als Gosselink ook zonder partij verder en vulde aan: “Ik ben niet de partij, ik ben slechts de oprichter. Het is aan de partij om volwassen te worden en haar eigen keuzes, of fouten, te maken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?

1b961b14-e520-4801-b69c-6ab5923bad39.jpg

Uitverkocht huis lonkt bij De Graafschap voor Gelderse clash: Vitesse zet verkoop stil

Met nog slechts enkele kaarten in de verkoop is het een kwestie van tijd voordat de Gelderse ontmoeting op zondag 8 maart tussen De Graafschap en Vitesse uitverkocht is. De laatste keer dat de Doetinchemmers op een uitverkocht huis aan de aftrap stond was in 2024, ook tijdens de derby. Voor deze editie is het nog de maar de vraag of het uitvak vol zit.

Paratafeltennis0.png

Eerste grote paratafeltennistoernooi in Achterhoek trekt sporters uit hele land

Ruim negentig parasporters met en zonder rolstoel speelden zaterdag fanatiek tafeltennis in de IJsselweidehal in Gendringen. Voor het eerst is er in de Achterhoek namelijk een groot paratafeltennistoernooi georganiseerd. Volgens Robert van de organisatie leent de sport zich uitstekend voor mensen met een beperking.

Schermafbeelding 2026-02-23 141747.png

Automobilist belandt met voertuig in sloot in Borculo

Een automobilist is woensdagmiddag op de Wessel van Eylllaan, met zijn voertuig in Borculo een sloot beland. De bestuurder raakte eerst in de berm en schoof daarna door een stuurcorrectie naar links de nabijgelegen sloot in.