gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA en PvdA de boer op, onzekerheid invulling wethouderschap

c80ca66767c2a25d3d4ed04c7a93fda5

Nadat de Gemeentebelangen Bronckhorst-fractie de stekker uit de coalitie trok ontstond er in de plattelandsgemeente een bestuurlijke crisis. Op het gemeentehuis in Hengelo vond donderdagavond een spoeddebat plaats. De voormalige coalitiepartijen balen van het handelen van GBB, maar willen nu wel snel door.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het is voor ons onbestaanbaar dat GBB het coalitieakkoord heeft gebroken, wij zien ook geen reden dat zij dat hebben gedaan. Wij hebben ons aan de afspraken gehouden”, aldus Rob Weverink. “Dit doet natuurlijk schade aan het vertrouwen dat inwoners hebben in de politiek.” Weverink benadrukt er alles aan te gaan doen deze schade te herstellen.

De GBB stapte op 23 januari uit de fractie maar liet destijds weten de wethouders in het college te laten zitten. Een paar dagen later verlieten beide wethouders hun partij. Fractievoorzitter Robbert van Velsen staat ondanks deze ontwikkeling nog steeds achter de keuze om destijds de wethouders in het college te zitten. “Wij hebben willen aangeven dat de wethouders heel goed zelf het bestuur vormen van de gemeente, ook zonder partij”, aldus Van Velsen. “Dat is het voorstel dat wij wilden doen. Om dat kracht bij te zetten hebben de wethouders van GBB gemeend om, even, hun lidmaatschap op te zeggen. Daarmee doen ze ook een handreiking dat het niet om partijpolitiek gaat, maar om het bestuur.”

CDA'er Weverink kijkt echter heel anders naar de situatie, hij betwijfelt dan ook dat het gaat om ‘even’ het lidmaatschap opzeggen. “Volgens mij geven de wethouders aan dat ze het absoluut niet eens zijn met hoe de GBB geacteerd heeft de afgelopen periode”, laat Weverink weten. “Zij nemen daar afstand mee en gaan onafhankelijk verder en niets meer te maken hebben met de partij GBB.”

Onduidelijk
Er is nog een hoop onduidelijk over de nabije toekomst van de Bronckhorster Politiek. Toch hoopt de CDA fractievoorzitter er snel verandering in te brengen. “Wij gaan in gesprek met vier partijen om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen. Het is ook aan hen welke eisen zij op tafel leggen. Daarna gaan wij kijken welke wethouders daar bij passen”, aldus Weverink.

Wethouders willen door
“Ik vind het zeer ongemakkelijk”, zei Gosselink. ”Maar het is aan de raad. Ik ben gewoon heel benieuwd hoe de komende weken gaan.” Wethouder Blaauw wilt net als Gosselink ook zonder partij verder en vulde aan: “Ik ben niet de partij, ik ben slechts de oprichter. Het is aan de partij om volwassen te worden en haar eigen keuzes, of fouten, te maken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.