gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnaval in de Achterhoek afgetrapt, groot feest tijdens optocht in Braamt

84538f8ac1fb2127947c9d683bdcb103

Ruim twintig wagens reden zondagmiddag in de stralende zon door de uitbundig versierde straten van Braamt. Traditiegetrouw organiseert het Montferlandse dorp, tijdens carnaval omgedoopt tot Nöttedarp, de eerste optocht van de regio.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik leef nog net”, zegt Prins Bryan de eerste, met schorre stem, kort voor de start van de optocht. Niet alleen de optocht is in Braamt twee weken voor het 'echte' carnavalsweekend, ook het hele feest werd afgelopen weekend gevierd in Nöttedarp. “We zijn al een paar dagen bezig. Het is mooi dat we de eerste zijn, veel wagens laten zich bij ons voor de eerste keer zien”, aldus de hoogheid. Vanuit de omringende dorpen doen er dan ook meerdere wagens mee aan de Braamtse stoet.

De optocht was dan, als bijna elk jaar, drukbezocht.Het aandeel wagens uit Braamt zelf neemt af, maar daar komen vaak weer wagens uit de regio voor in de plaats. “Je weet zelf hoe het gaat, eerst bouw je met de vriendengroep elk jaar een wagen, daarna groeit iedereen op, krijgt kinderen en heeft geen tijd meer”, aldus Prins Bryan. “Een ander probleem is dat veel wagenbouwers moeite hebben met het vinden van een geschikte bouwlocatie”, zegt Otis Lankhorst, bestuurslid van carnavalsvereniging de Nöttekrakers.

Dry January?
Voor de carnavalisten was het zondag de eerste keer dat ze hun nieuwe wagens aan het publiek konden laten zien. De komende weken zijn ook plaatsen als Eibergen, 's-Heerenberg, Doetinchem, Zeddam, Didam en Beek aan de beurt. Sommige deelnemers aan de optocht hadden drastische voorbereidingen genomen: "Ik heb net Dry January achter de rug, dus nu mag ik weer!"

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.