gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnaval in de Achterhoek afgetrapt, groot feest tijdens optocht in Braamt

84538f8ac1fb2127947c9d683bdcb103

Ruim twintig wagens reden zondagmiddag in de stralende zon door de uitbundig versierde straten van Braamt. Traditiegetrouw organiseert het Montferlandse dorp, tijdens carnaval omgedoopt tot Nöttedarp, de eerste optocht van de regio.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik leef nog net”, zegt Prins Bryan de eerste, met schorre stem, kort voor de start van de optocht. Niet alleen de optocht is in Braamt twee weken voor het 'echte' carnavalsweekend, ook het hele feest werd afgelopen weekend gevierd in Nöttedarp. “We zijn al een paar dagen bezig. Het is mooi dat we de eerste zijn, veel wagens laten zich bij ons voor de eerste keer zien”, aldus de hoogheid. Vanuit de omringende dorpen doen er dan ook meerdere wagens mee aan de Braamtse stoet.

De optocht was dan, als bijna elk jaar, drukbezocht.Het aandeel wagens uit Braamt zelf neemt af, maar daar komen vaak weer wagens uit de regio voor in de plaats. “Je weet zelf hoe het gaat, eerst bouw je met de vriendengroep elk jaar een wagen, daarna groeit iedereen op, krijgt kinderen en heeft geen tijd meer”, aldus Prins Bryan. “Een ander probleem is dat veel wagenbouwers moeite hebben met het vinden van een geschikte bouwlocatie”, zegt Otis Lankhorst, bestuurslid van carnavalsvereniging de Nöttekrakers.

Dry January?
Voor de carnavalisten was het zondag de eerste keer dat ze hun nieuwe wagens aan het publiek konden laten zien. De komende weken zijn ook plaatsen als Eibergen, 's-Heerenberg, Doetinchem, Zeddam, Didam en Beek aan de beurt. Sommige deelnemers aan de optocht hadden drastische voorbereidingen genomen: "Ik heb net Dry January achter de rug, dus nu mag ik weer!"

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.