gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Café Bon-Bini geholpen door collega-ondernemer uit Wehl

4daa121a1b0e0b4fff94eb7d23dba089

Een paar dagen na het afbranden van Café Bon-Bini in Wehl heeft eigenaar Sjonnie Welling een oplossing gevonden om de feesten die gepland stonden in zijn zaal toch door te laten gaan. Dorpsgenoot Tom Driesen van DownTown stelt zijn horecagelegenheid tijdelijk beschikbaar en ook de gemeente Doetinchem en leveranciers dachten mee.

Tim Rondeel |
"Tom stuurde mij een bericht om te vragen of hij iets voor mij kon betekenen en kwam met het voorstel dat we misschien iets konden regelen met het zaaltje van DownTown", schetst Sjonnie Welling. "Ik zat toen al gelijk te denken of het wel zou kunnen met een vergunning. Even later belde de gemeente op om te vragen hoe het ging en of ze iets konden betekenen, toen gaf ik aan dat ik wel naar DownTown zou willen en daar stonden ze gelijk heel positief tegenover." De vergunning om de zaal van de voormalige discotheek te kunnen gebruiken was dan ook snel rond. "Het voelt heerlijk", aldus Welling over de vergunning. "Echt een beetje onwerkelijk dat het zo snel geregeld is."

Bij Café Bon-Bini in Wehl sloeg dinsdagavond het noodlot toe met het uitbreken van een grote brand. Vrijdag is het team van de Wehlse zaak begonnen met de voorbereidingen om zaterdagavond een gepland feest te kunnen houden. "We zijn vanaf 09.00 uur bezig met een man of tien", vertelt Welling. "Het is al bijna helemaal schoon en ook de drankbestelling komt vandaag nog binnen."

Crowdfunding
Vanuit Wehl werd ook een crowdfunding opgestart voor de zaak. Na twee dagen staat de teller al boven de 10.000 euro. "Supergaaf om te zien", vertelt Welling. "Ik dacht: 'wordt dat wel wat?', maar we zagen dat er straks al meer dan vierhonderd mensen iets gegeven hadden. Het is echt gaaf om te zien dat iedereen graag wil dat we weer open gaan."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.