gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cadeau van Duitse profvoetballer Gosens aan 'zijn' Elten krijgt vorm

c3cf78858c21082ad1124514884b7d7c.jpg

De plannen voor een grote bos-speelplaats op de Eltenberg krijgen nu echt vorm. Met de ondertekening van een officieel schenkingscontract is de weg vrij voor de bouw van een natuurrijke speelplek die in 2026 open moet gaan.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De gemeente Emmerich en de stichting Träumen Lohnt Sich van profvoetballer en ‘Eltener jongen’ Robin Gosens hebben in het stadhuis de handtekeningen gezet. De stichting financiert de volledige aanleg van de Waldspielplatz en regelt de bouw. Zodra de speelplaats klaar is, neemt de stad Emmerich het beheer en onderhoud over. “Een belangrijke mijlpaal”, zegt burgemeester Claudia Lindlahr. “We komen steeds dichter bij een ontmoetingsplek waar veel gezinnen straks plezier van hebben.”

De nieuwe speelplaats verrijst op ruim een hectare bosgrond in het Eltener Wald wat bekend staat als deel van Hoch-Elten en voor Nederlanders de Eltenberg. Het wordt geen standaard speeltuin, maar een natuurlijke ontdekplek met klim- en evenwichtselementen, rustige hoekjes en een buitenklaslokaal voor scholen uit de regio. Na het zetten van de handtekeningen trokken vertegenwoordigers van de gemeente en de stichting direct het bos in om de locatie te bekijken.

De Eltenberg zoals Nederlanders die kennen
De Eltenberg zelf draagt een stevig stuk geschiedenis met zich mee. Eeuwen geleden stond het gebied bekend om het invloedrijke vrouwenstift dat hier gevestigd was, en in de Tweede Wereldoorlog speelde de heuvel door zijn strategische ligging een rol in militaire bewegingen. Tegenwoordig is het bos vooral de groene achtertuin van Elten en Emmerich: een geliefde plek om te wandelen, sporten en tot rust te komen. De komst van de bos-speelplaats moet die recreatieve functie nog verder versterken.

Voor Robin Gosens, die opgroeide in Elten, is het project een manier om iets terug te geven aan de regio waar zijn roots liggen. De Duitser speelde onder meer bij Vitesse en Heracles in Nederland en ging daarna naar Inter en speelt nu bij Fiorentina . Gosens' stichting richt zich op kansen voor kinderen en jongeren, en dit project sluit daar naadloos bij aan. De landschapsarchitect werkt nu aan de aanbestedingsstukken. Als alles meezit en het weer geen roet in het eten gooit, kunnen kinderen in het voorjaar van 2026 de nieuwe Waldspielplatz ontdekken.

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.