gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cabaretier Youp van ’t Hek neemt afscheid van geliefd Amphion

d3a4916da08dd9d75972b3ba45623c76.jpg

Voor de laatste keer staat cabaretier Youp van ’t Hek deze week in Schouwburg Amphion in Doetinchem met zijn afscheidsshow ‘De Laatste Ronde!’. De zeventigjarige Amsterdammer koestert warme gevoelens aan het theater, en ondanks Bryan Smeets ook aan De Graafschap.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik heb hier altijd met ontzettend veel plezier gespeeld”, zegt Van ’t Hek, die deze week vier uitverkochte optredens geeft in het Doetinchemse theater. “Vroeger speelde ik nog in het oude schouwburgje, maar dat was een beetje op, een beetje klaar. Toen heb ik gezegd: ‘bouw maar een nieuwe, anders kom ik niet meer’. En toen hebben ze de nieuwe gebouwd, en daar is het ook altijd leuk. Ik hou van de mensen die hier wonen, het zijn goede relativerende mensen. En er is ook veel te lachen.”

Of het publiek anders is dan in het westen? “Het is het allerbeste publiek van Nederland, ik wil eigenlijk alleen nog maar in Doetinchem staan”, zegt Van ’t Hek met een kwinkslag. “Nee, maar het is goed volk, en ik speel hier heel graag.” Het definitieve afscheid bewaart de Amsterdammer echter voor Carré, in zijn thuisstad: “Ik heb daar bijna driehonderd keer gestaan, en dat leek me wel het theater om af te sluiten. Plus, het Amphion kon niet, dus ik heb Carré gekozen.”

Twijfels?
Twijfels over zijn aanstaande afscheid als cabaretier heeft Van ’t Hek niet: “Ik heb zelf twee jaar geleden besloten: als ik zeventig ben, stop ik. En zoals ik het in mijn show zeg, op een pak melk staat ook een datum, en dat moet je een beetje op tijd doorhebben. Het was ook een tip van Joe Biden en Harry Mens (op hogere leeftijd nog actief, red.), dus, wegwezen. En ik ga nog heel veel dingen doen: schrijven, dingen maken, en ik ga op reis.”

Bryan Smeets en het misgelopen kampioenschap
Vrijdagavond staat Van ’t Hek voor het laatst in het Amphion. Ongetwijfeld zal het verspeelde kampioenschap van zijn geliefde Ajax op De Vijverberg, in 2016, ook aan de orde komen. “Ik was erbij”, geeft Van ’t Hek aan, met een opvallend optimistische toon. “Toen heb ik gezien hoe de chauffeur de al opgeplakte kampioenssticker van de spelersbus van Ajax moest krabben. Ik heb daardoor ook wel een zwak voor De Graafschap. Heerenveen en De Graafschap zijn hartstikke leuk."

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.