gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurt opgeschrikt door vondst van drugslab in Didam

47f9a3b4c576cfa6f856486b1ef2df14.jpg

De vondst van een drugslab in de Endepoelstraat zorgt voor verbazing bij andere ondernemers op het bedrijventerrein in Didam. Naast de unit waar het drugslab is aangetroffen, is de politie ook bij het bedrijf van Maarten naar binnengegaan, die ook in het verzamelgebouw zit.

Redactie REGIO8 |
"Ik kwam hier gisteren (dinsdag, red.) aan omdat ik aan het werk wilde, toen zag ik dat mijn vooruit kapot was en ik niet naar binnen mocht, dus dat was wel even schrikken”, vertelt ondernemer Maarten. Zijn bedrijf zit in hetzelfde gebouw als waar het drugslab is gevonden. “Aan de rechterkant is er wat gevonden en aan de linkerkant zit ik met mijn bedrijf. Mijn voordeur en tussendeur zijn kapot door de inval.” In een van de andere units binnen het verzamelgebouw werd het drugslab gevonden. Er was op dat moment niemand in de unit aanwezig.

Of, welke en hoeveel drugs er is geproduceerd is nog niet bekend. De recherche heeft het onderzoek inmiddels overgenomen. Andere ondernemers geven aan niks mee te hebben gekregen van de criminele activiteiten in het bedrijfsverzamelgebouw. “We hebben er niks van gemerkt”, geeft Piet aan, die zelf ook een bedrijf heeft in de straat en eveneens niet met zijn achternaam wil worden genoemd. “Het was altijd rustig, we hebben niks geroken en niks gezien, dus helaas. Het is wel apart dat het hele politiecorps hier op de stoep staat.”

Eerdere vondst
Aan de Endepoelstraat werd in 2020 ook al een drugslab ontdekt. In mei werden in opdracht van burgemeester Harry de Vries van Montferland nog een aantal panden op het bedrijventerrein doorzocht. Toch is het volgens de ondernemers niet een probleem dat zich alleen in Didam afspeelt. "Het gebeurt in heel Nederland, overal zitten ze met labs. Maar het is wel zorgelijk natuurlijk”, vertelt Piet.

'Ondermijning voorkomen'
Ook burgemeester Harry de Vries is geschrokken van de vondst van het drugslab. "Het is goed dat de politie dit drugslab heeft gevonden en dat het nu opgeruimd wordt", vertelt De Vries. "Ondermijning en daarmee georganiseerde criminaliteit willen we voorkomen en terugdringen. Wij blijven als gemeente, samen met politie en andere instanties, ons inzetten om drugspanden en andere vormen van ondermijning op te sporen en aan te pakken."

Opgave voor de toekomst
De burgemeester geeft aan dat het zorgelijk is dat ondermijnende praktijken ook in Montferland aanwezig zijn en eerder meer dan minder worden. "Het is een belangrijke opgave, ook voor onze gemeente. Verder wachten we nu eerst het politierapport af."

Foto: REGIO8

Lees ook

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.