gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurt klaar met overlast van arbeidsmigranten in Ulft

59dc76b1f6575da382330a85fbffefa9.jpg

Bewoners van de Schoolstraat in Ulft zitten met grote mate van overlast. Vechtpartijen, geluids- en stankoverlast en intimidatie, veroorzaakt door arbeidsmigranten die in de straat zijn komen wonen, zorgen ervoor dat bij buurtbewoners de maat vol is.

Bart Sollman | Nick Hermsen |
“De druppel was voor ons dat er ruzie was”, laat Miranda Feukkink weten. “Dat was ’s avonds en we hoorden een hoop lawaai. Mijn man kijkt naar buiten en ziet een hoop mensen rennen en ruziën. Opeens ziet hij vijfentwintig man de straat op komen en die slaan twee man in elkaar.” Binnen de kortste keren ontstond er een grote vechtpartij op straat. “Toen heb ik de politie gebeld want toen dacht ik: ‘nu wordt het echt te gek’”, vult Tonnie Feukkink zijn vrouw aan.

Na het inschakelen van de politie en een controle van de gemeente blijkt dat er in de woning te veel slaapvoorzieningen aanwezig zijn voor de vergunning die er op dit moment is. Iets waar de gemeente naar eigen zeggen hard tegen optreedt. “Op het moment dat je je niet houdt aan de vergunning of als er te veel kamers in gebruik zijn dan treden we er als gemeente handhavend tegen op en dat doen we niet alleen door een brief te schrijven”, laat burgemeester Otwin van Dijk weten. “Dan gaat dat ook gepaard met een dwangsom en dan moet je de overtreding opheffen.”

'Ver-van-mijn-bed-show'
Waar de gemeente zegt in gesprek te zijn met de buurt en te werken aan een veilige leefomgeving voor zowel de buurt als de arbeidsmigranten, voelen bewoners niet dat de nood hoog is in het gemeentehuis. “We voelen ons niet echt serieus genomen door de gemeente”, laat het echtpaar weten. “Het is een beetje ‘een ver-van-mijn-bed-show’, het gebeurt niet bij ons dus klaar, zo’n gevoel krijg je.” Burgemeester Van Dijk geeft aan de buurtbewoners te begrijpen: “Ik snap ook goed dat omwonende zeggen: willen we dat eigenlijk wel op deze manier? Dat zijn vragen waar we met elkaar echt een antwoord op moeten zoeken.”

Dwangsom
De gemeente is nog bezig met het opstellen van een dwangsom voor de pandeigenaar. De pandeigenaar is ook gevraagd voor een reactie maar deze wenste niet te reageren. Van Dijk hoopt dat de buurt vooral gevallen van overlast blijft melden bij de gemeente, zodat er kan worden opgetreden. “Je kunt niet op basis van één melding, of twee meldingen op het terrein van woonoverlast keihard doorpakken”, aldus de burgervader. “Willen we dat dit standhoudt bij de rechter, dan moeten we wel een dossier hebben.”

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.