gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Busverbinding tussen Borculo en Deventer komt terug

30effc396727f2c05a21f805388ee82f

Arriva voert vanaf midden december een overstapvrije busverbinding in van Deventer, via Lochem naar Borculo. De vervoerder komt daarmee inwoners van de gemeenten Lochem en Berkelland tegemoet die vorig jaar in actie kwamen toen de verbinding werd opgeheven.

Redactie REGIO8 |
“Deze verandering is mede naar aanleiding van vragen van gemeenten en van reizigers over het opheffen van lijn 56 in 2022”, meldt Arriva over de terugkeer van de verbinding tussen Borculo en Deventer. De vervoerder stopte met de oude verbinding omdat er vijftien procent minder reizigers gebruik van maakten. Een petitie voor het behoud van de buslijn werd vorig jaar ruim vierduizend keer ondertekend. In de gemeente Berkelland werd destijds ook een motie aangenomen voor het behoud, wat mede reden is voor Arriva om terug te komen op de beslissing en lijn 57 voortaan door te laten rijden naar Lochem en Borculo.

De invoering van de overstapvrije busverbinding is onderdeel van de nieuwe dienstregeling van Arriva die vanaf 11 december ingaat. “Hierdoor ontstaat er een overstapvrije verbinding van Deventer naar Lochem en Borculo”, aldus de vervoerder. “Deze overstapvrije verbinding ontstaat ook voor de kernen Epse en Laren. De scholengemeenschappen in Lochem en Deventer zijn hiermee beter bereikbaar. Lijn 57 en 58 rijden allebei één keer per uur. Met elkaar vormen ze een busverbinding tussen Lochem en Borculo die twee keer per uur rijdt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.

A12

Verkeer richting Achterhoek moet omrijden door werkzaamheden A12

De A12 is tussen knooppunt Velperbroek en aansluiting Beek op de nacht van donderdag 10 september 21.00 uur tot vrijdag 11 september 05.00 uur deels afgesloten wegens wegwerkzaamheden.