gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bussen en treinen gaan vaker rijden in Achterhoek

c64f2c6537f99f8c018d23873b13d4cb

De nieuwe dienstregeling voor bussen en treinen in de Achterhoek gaat volgende week in. Vervoerder Arriva heeft verschillende tijden en routes van treinen en bussen aangepast, zo rijdt buslijn 57 voortaan door naar Lochem en Borculo.

Jasper Hazelaar |
“Voor de gehele dienstregeling geldt dat Arriva in overleg met opdrachtgever provincie Gelderland een maatwerkdienstregeling heeft samengesteld die zo goed mogelijk past bij de behoeften van de reizigers”, laat de vervoerder zelf weten over het tot stand komen van de nieuwe planning. Voor onder meer studenten in Berkelland zijn de aanpassingen aan lijn 57 richting Deventer van belang. De bus rijdt voortaan door naar Lochem en Borculo, zodat er een directe verbinding naar Deventer is.

De bus tussen ’s-Heerenberg en Doetinchem (lijn 24, red.) rijdt vanaf volgende week in de spits twee keer per uur, in plaats van één keer. In de ochtend, tussen 07.15 uur en 08.00 uur, rijdt lijn 24 ieder kwartier. Ook is er een nieuwe dienstregeling opgetuigd voor lijn 40 van Dinxperlo naar Doetinchem, dit om de aansluiting op de trein naar Arnhem te verbeteren. De ‘weekendlijn’ 458 rijdt door aanpassingen aan wegen voortaan een andere route.

Treinen
Ook de dienstregeling voor treinen is onder handen genomen. Arriva spreekt van een uitbreiding van de mogelijkheden, zo rijden treinen tussen Arnhem en Winterswijk in nachten van vrijdag op zaterdag een half uur langer door. De laatste trein vanaf station Arnhem Centraal rijdt bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling om 00.35 uur richting de Achterhoek.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.