gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bussen en treinen gaan vaker rijden in Achterhoek

c64f2c6537f99f8c018d23873b13d4cb

De nieuwe dienstregeling voor bussen en treinen in de Achterhoek gaat volgende week in. Vervoerder Arriva heeft verschillende tijden en routes van treinen en bussen aangepast, zo rijdt buslijn 57 voortaan door naar Lochem en Borculo.

Jasper Hazelaar |
“Voor de gehele dienstregeling geldt dat Arriva in overleg met opdrachtgever provincie Gelderland een maatwerkdienstregeling heeft samengesteld die zo goed mogelijk past bij de behoeften van de reizigers”, laat de vervoerder zelf weten over het tot stand komen van de nieuwe planning. Voor onder meer studenten in Berkelland zijn de aanpassingen aan lijn 57 richting Deventer van belang. De bus rijdt voortaan door naar Lochem en Borculo, zodat er een directe verbinding naar Deventer is.

De bus tussen ’s-Heerenberg en Doetinchem (lijn 24, red.) rijdt vanaf volgende week in de spits twee keer per uur, in plaats van één keer. In de ochtend, tussen 07.15 uur en 08.00 uur, rijdt lijn 24 ieder kwartier. Ook is er een nieuwe dienstregeling opgetuigd voor lijn 40 van Dinxperlo naar Doetinchem, dit om de aansluiting op de trein naar Arnhem te verbeteren. De ‘weekendlijn’ 458 rijdt door aanpassingen aan wegen voortaan een andere route.

Treinen
Ook de dienstregeling voor treinen is onder handen genomen. Arriva spreekt van een uitbreiding van de mogelijkheden, zo rijden treinen tussen Arnhem en Winterswijk in nachten van vrijdag op zaterdag een half uur langer door. De laatste trein vanaf station Arnhem Centraal rijdt bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling om 00.35 uur richting de Achterhoek.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.

SchipRijn

Sluizen bij Eefde dicht vanwege droogte: ook onttrekkingsverbod

Het sluizencomplex bij Eefde mag vanaf zaterdagmiddag niet meer gebruikt worden door scheepvaart. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal.

Carnaval20

Nog 111 dagen tot de 11e van de 11e, ’s-Heerenberg heeft grootse plannen

Waar veel Achterhoekers de komende weken de blik op vakantie hebben gericht, beginnen de carnavalsliefhebbers alweer af te tellen tot het begin van het seizoen. Over precies 111 dagen is het woensdag elf november, de 11e van de 11e. Dit jaar met een primeur voor ’s-Heerenberg, Waskuupstad, waar alle Achterhoekse verenigingen samen het carnavalsjaar aftrappen.

GRAAEK0

Oefenduel De Graafschap in Hengelo gaat niet door: zaterdag wel in Nieuw-Dijk

De Graafschap oefent zondag niet tegen Al Jazira op het terrein van Pax in Hengelo. De Doetinchemmers hebben het duel afgelast vanwege het beschikbaar aantal spelers.

image

Geen aparte Nederlandse voorwaarden in vergunning voor Duitse megaturbines

Nederlandse omwonenden krijgen geen specifieke beschermingsvoorwaarden bij de komst van drie 250 meter hoge windturbines vlak over de grens bij Winterswijk. Kreis Borken heeft wel maatregelen tegen geluid en slagschaduw in de vergunning opgenomen, maar ziet geen reden voor voorschriften die uitsluitend op Nederland zijn gericht.