gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgerboerderij De Patrijs hoopt op duizend huishoudens voor kaasabonnement

47b3aad51d7011a62eff7099cb91d4c4

Burgerboerderij De Patrijs, die Joanne Malotaux en Johannes Regelink in december bij Laren zijn gestart, is op zoek naar ongeveer duizend huishoudens die een kaasabbonement willen afsluiten. Zij krijgen elke maand een stuk kaas. De inkomsten zijn nodig om het voortbestaan van het natuurinclusieve bedrijf te garanderen, want er zijn financiële zorgen.

Charlotte van de Kant |
“Dat komt deels omdat zeventig procent van onze melk nog naar de wereldmarkt gaat”, vertelt Malotaux. “Die prijs is de afgelopen tijd weer enorm gedaald.” Op dit moment ligt de prijs voor melk rond de dertig cent per liter. "Voor onze manier van boeren, dus de manier van boeren die eigenlijk een zo klein mogelijke impact heeft op onze aarde, heb je eigenlijk een hogere melkprijs nodig dan wij nu krijgen”, zegt Malotaux. Een deel van de melk wordt al gebruikt voor een kleine duizend kilo kaas per maand, dat moet door de abonnementen naar vierduizend kilo gaan.

De Burgerboerderij wil er zo voor zorgen dat alle melk van hun koeien binnen Nederland blijft en ze dus ook een hogere prijs voor de melk krijgen. “We vinden het heel belangrijk dat er geen gesleep is met grondstoffen”, vertelt Malotaux. “Enerzijds geen veevoer van ver weg naar hier waardoor we met een mestprobleem en een stikstofprobleem blijven zitten, maar ook niet dat onze goedkope melkpoeder bijvoorbeeld weer naar Afrika gaat om daar te concurreren met de boeren die daar ook een boterham moeten kunnen verdienen.”

'Boer loopt achter de koe aan'
Malotaux geeft aan dat er tot nu toe al wel veel stappen zijn gezet naar het zijn van een natuurinclusieve boerderij. Zo is er kruidenrijk grasland ingezaaid. Ook de koeien grazen op deze stukken land, door middel van stripgrazen. “De koeien krijgen drie keer per dag een vers stukje gras”, vertelt melkveehouder Luuk de Gooijer. “Daardoor kunnen we het gras langer laten groeien, waardoor de kruiden zich beter ontwikkelen in het grasland en het gras ook meer rust en hersteltijd heeft. Zo kunnen we het gras laten groeien zonder input van kunstmest of chemie. Voordeel is dat in dit systeem de koe achter de boer aanloopt in plaats van de boer achter de koe.”

Onbemande boerderijwinkels
Op dit moment worden de producten van de boerderij, waaronder de kaas, afgezet in vijf onbemande boerderijwinkels in de omgeving: in Eefde, Vorden, Laren en Zutphen en er staat er één op de boerderij zelf. "Dat gaat eigenlijk hartstikke goed", zegt Malotaux. "Ook die omzet groeit, maar voordat we daar al onze melk kunnen afzetten, zijn we gewoon een paar jaar verder.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.