gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Van Domburg wil afstand tussen burger en Bronckhorster overheid verkleinen

b1f249765c35d93a26fc950895e20691.jpg

Patrick van Domburg, de nieuwe burgemeester van Bronckhorst, wil zich in zijn ambtstermijn onder andere inzetten om de kloof tussen de overheid en burgers te verkleinen. De burgervader ziet dat, mede door de landelijke politiek en een veranderde samenleving, de lokale politiek zich moet heruitvinden om de band met de inwoners sterk te houden.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dat is altijd mijn opzet geweest, ik wil de relatie tussen burger en bestuur sterker maken. Dat is niet alleen omdat Bronckhorst dat nodig heeft met haar uitgestrekte afstanden, in heel Nederland zie je dat het bestuur ervaren wordt als ‘op afstand’”, zegt Van Domburg. “Er zijn steeds meer mensen die zeggen: ’ik heb niks met de overheid’, dat raakt mij. Ik ben er juist voor om die band sterker te maken.”

Van Domburg merkt dat mensen vaak door de landelijke politiek negatief verrast worden, wat volgens hem weer doorvloeit in de lokale politiek. “Denk even aan het munitiedepot dat mogelijk in Toldijk kwam, voordat je het weet denken inwoners dat het lokale bestuur er hetzelfde instaat als het ministerie van Defensie, wat niet zo is”, aldus de burgervader. “Je moet tegenwoordig als lokaal bestuur jezelf opnieuw uitvinden.”

De burgervader ziet echter in dat de mate van afstand tussen burger en, in dit geval, de Bronckhorster politiek van twee kanten komt. “Ik merk dat de burgers in Bronckhorst minder leunen op de overheid, ze steunen minder op het bestuur en willen dingen eerst met elkaar oplossen”, aldus Van Domburg, die hier ook de positieve kanten van ziet. Volgens hem kan de afstand tussen veel kernen en het gemeentehuis in Hengelo er ook voor dat mensen eerst in hun directe omgeving dingen oplossen.

Afstand verkleinen
Van Domburg geeft aan veel bij inwoners en ondernemers in de gemeente langs te willen gaan. “Ik wil met hen in gesprek gaan, maar hen ook uitnodigen om bij mij langs te komen”, aldus Van Domburg. Hij wil op een typisch Achterhoekse wijze laagdrempelig contact leggen met de inwoners van de 44 kernen. “Ik krijg een inwerkprogramma met een keet die in een aantal kernen komt te staan, zodat mensen toch kunnen denken dat de overheid echt in de buurt is”, aldus de burgemeester. Of de keet ook al is uitgerust met een biertap? “Nee, wel met kersentaart van de kersverse burgemeester”, grapt van Domburg.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.