gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Van Domburg wil afstand tussen burger en Bronckhorster overheid verkleinen

b1f249765c35d93a26fc950895e20691

Patrick van Domburg, de nieuwe burgemeester van Bronckhorst, wil zich in zijn ambtstermijn onder andere inzetten om de kloof tussen de overheid en burgers te verkleinen. De burgervader ziet dat, mede door de landelijke politiek en een veranderde samenleving, de lokale politiek zich moet heruitvinden om de band met de inwoners sterk te houden.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dat is altijd mijn opzet geweest, ik wil de relatie tussen burger en bestuur sterker maken. Dat is niet alleen omdat Bronckhorst dat nodig heeft met haar uitgestrekte afstanden, in heel Nederland zie je dat het bestuur ervaren wordt als ‘op afstand’”, zegt Van Domburg. “Er zijn steeds meer mensen die zeggen: ’ik heb niks met de overheid’, dat raakt mij. Ik ben er juist voor om die band sterker te maken.”

Van Domburg merkt dat mensen vaak door de landelijke politiek negatief verrast worden, wat volgens hem weer doorvloeit in de lokale politiek. “Denk even aan het munitiedepot dat mogelijk in Toldijk kwam, voordat je het weet denken inwoners dat het lokale bestuur er hetzelfde instaat als het ministerie van Defensie, wat niet zo is”, aldus de burgervader. “Je moet tegenwoordig als lokaal bestuur jezelf opnieuw uitvinden.”

De burgervader ziet echter in dat de mate van afstand tussen burger en, in dit geval, de Bronckhorster politiek van twee kanten komt. “Ik merk dat de burgers in Bronckhorst minder leunen op de overheid, ze steunen minder op het bestuur en willen dingen eerst met elkaar oplossen”, aldus Van Domburg, die hier ook de positieve kanten van ziet. Volgens hem kan de afstand tussen veel kernen en het gemeentehuis in Hengelo er ook voor dat mensen eerst in hun directe omgeving dingen oplossen.

Afstand verkleinen
Van Domburg geeft aan veel bij inwoners en ondernemers in de gemeente langs te willen gaan. “Ik wil met hen in gesprek gaan, maar hen ook uitnodigen om bij mij langs te komen”, aldus Van Domburg. Hij wil op een typisch Achterhoekse wijze laagdrempelig contact leggen met de inwoners van de 44 kernen. “Ik krijg een inwerkprogramma met een keet die in een aantal kernen komt te staan, zodat mensen toch kunnen denken dat de overheid echt in de buurt is”, aldus de burgemeester. Of de keet ook al is uitgerust met een biertap? “Nee, wel met kersentaart van de kersverse burgemeester”, grapt van Domburg.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

Euroscope_030

EuroScope aflevering 3: inclusie in de grensstreek

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de derde aflevering gaat het over inclusie in de grensstreek.

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.