gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Van Domburg wil afstand tussen burger en Bronckhorster overheid verkleinen

b1f249765c35d93a26fc950895e20691

Patrick van Domburg, de nieuwe burgemeester van Bronckhorst, wil zich in zijn ambtstermijn onder andere inzetten om de kloof tussen de overheid en burgers te verkleinen. De burgervader ziet dat, mede door de landelijke politiek en een veranderde samenleving, de lokale politiek zich moet heruitvinden om de band met de inwoners sterk te houden.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dat is altijd mijn opzet geweest, ik wil de relatie tussen burger en bestuur sterker maken. Dat is niet alleen omdat Bronckhorst dat nodig heeft met haar uitgestrekte afstanden, in heel Nederland zie je dat het bestuur ervaren wordt als ‘op afstand’”, zegt Van Domburg. “Er zijn steeds meer mensen die zeggen: ’ik heb niks met de overheid’, dat raakt mij. Ik ben er juist voor om die band sterker te maken.”

Van Domburg merkt dat mensen vaak door de landelijke politiek negatief verrast worden, wat volgens hem weer doorvloeit in de lokale politiek. “Denk even aan het munitiedepot dat mogelijk in Toldijk kwam, voordat je het weet denken inwoners dat het lokale bestuur er hetzelfde instaat als het ministerie van Defensie, wat niet zo is”, aldus de burgervader. “Je moet tegenwoordig als lokaal bestuur jezelf opnieuw uitvinden.”

De burgervader ziet echter in dat de mate van afstand tussen burger en, in dit geval, de Bronckhorster politiek van twee kanten komt. “Ik merk dat de burgers in Bronckhorst minder leunen op de overheid, ze steunen minder op het bestuur en willen dingen eerst met elkaar oplossen”, aldus Van Domburg, die hier ook de positieve kanten van ziet. Volgens hem kan de afstand tussen veel kernen en het gemeentehuis in Hengelo er ook voor dat mensen eerst in hun directe omgeving dingen oplossen.

Afstand verkleinen
Van Domburg geeft aan veel bij inwoners en ondernemers in de gemeente langs te willen gaan. “Ik wil met hen in gesprek gaan, maar hen ook uitnodigen om bij mij langs te komen”, aldus Van Domburg. Hij wil op een typisch Achterhoekse wijze laagdrempelig contact leggen met de inwoners van de 44 kernen. “Ik krijg een inwerkprogramma met een keet die in een aantal kernen komt te staan, zodat mensen toch kunnen denken dat de overheid echt in de buurt is”, aldus de burgemeester. Of de keet ook al is uitgerust met een biertap? “Nee, wel met kersentaart van de kersverse burgemeester”, grapt van Domburg.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

Station Emmerich

Achterhoek krijgt mogelijk snelle opstap in Emmerich naar Amsterdam en Ruhrgebied

Emmerich wil dat de nieuwe snelle treinverbinding tussen Amsterdam en het Ruhrgebied, die in 2028 moet gaan rijden, ook op het station van de stad stopt. De SPD-fractie in de Kreistag van Kreis Kleve pleit voor officiële haltes in Emmerich. Ze zijn van mening dat het een goede ontwikkeling is voor de hele regio Niederrhein.

Dieperink10

Borculo neemt afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink (38)

Borculo rouwt. Op veel plekken in het centrum hangen vlaggen halfstok, winkeliers hebben een poster opgehangen en uit de Joriskerk hangt de Sinterklaasvlag. Het Achterhoekse stadje neemt dinsdag afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink.

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.