gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester De Vries door het stof, wethouderskwestie Montferland ten einde

ea39824c1029092ba38ffb8dc6c1437d

De Montferlandse burgemeester Harry de Vries ging bij de opening van de raadsvergadering donderdagavond door het stof. In een betoog probeerde hij alle brandjes die er de afgelopen tijd in de gemeente waren ontstaan te blussen met persoonlijke excuses.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Vries begon met het voorlezen van een uitleg met excuses over de wethouderskwestie. In een notendop, Raadslid Joost Gerritsen (Daadkracht) was een van de wethouderskandidaten tijdens de verkiezing begin dit jaar. Hij kreeg pas na zijn speech te horen dat hij niet benoembaar was wegens een integriteitskwestie. Hier komt De Vries in zijn pleidooi op terug: "Intussen is duidelijk dat er ten aanzien van de heer Gerritsen geen integriteitsrisico's zijn en dat de commissie van benoembaarheid wellicht tot een andere uitkomst was gekomen. Voor zover een andere indruk is ontstaan, betreuren wij dat zeer en bied ik de heer Gerritsen onze excuses aan."

Daar bleef het niet bij voor de burgervader. "Verder noem ik dat het ook erg ongelukkig is geweest dat de heer Gerritsen tijdens het uitspreken van zijn pitch nog niet op de hoogte was gesteld van de conclusies van de commissie benoembaarheid. Dat had anders gemoeten en dat hebben we niet goed aangepakt", aldus De Vries tijdens de openbare raadsvergadering. De woorden van de burgemeester werden afgesloten met een gezamenlijke verklaring van De Vries, Gerritsen en de griffier. Voor hen is met deze verklaring de zaak afgedaan.

'Ik dacht aan een staatsgreep'
Gerritsen zelf is blij met de openlijke excuses van de burgemeester, voor hem is het goed zo: "Ik ben zeer vergevingsgezind, ik hoop dan ook van harte dat de gekozen wethouder hetzelfde handelt als de wethouder die ik zelf had willen zijn." De eenpitter houdt zichzelf ook een spiegel voor. "Ik was de dagen en weken na de verkiezing kwaad, baldadig en opstandig. Ik was het vertrouwen kwijt en dacht zelfs aan dingen als een staatsgreep of militaire coup. Maar nu roep ik op tot een staakt-het-vuren, laten we samen aan teambuilding doen en al dat gekloot achter ons laten", zegt het raadslid vastbesloten.

Incidenten in de raad
Na het betoog over de wethoudersverkiezing waren er nog niet genoeg excuses voor de burgemeester, er is de afgelopen tijd nogal wat gebeurd in de gemeente. "Ik heb het afgelopen jaar geconstateerd dat onze raad wordt geteisterd door incidenten die voor een aantal van ons persoonlijk moeilijk te verteren zijn en hebben geleid tot verwijdering, boosheid, frustratie en grote teleurstelling", zegt De Vries. Hij ziet zelf ook dat de onderlinge relaties binnen de gemeenteraad op zijn zachtst gezegd beter kunnen.

De burgemeester noemde een aantal mensen specifiek. Zo bood hij zijn excuses aan aan de ontslagen wethouder Rob Mos, die nu voor Helder in de gemeenteraad zit. "Hij werd uiteindelijk het slachtoffer van een politieke, bestuurlijke crisis", aldus De Vries. De volgende in het rijtje was Henk Groote, de wethouder die zelf opstapte. De Vries: "Hij is op een manier vertrokken die hem pijn heeft gedaan en nog steeds doet." Als laatste noemde de burgemeester raadslid John Teunissen: "Hij voelt zich geschoffeerd door mijn optreden", waarbij hij doelde op het feit dat hij Teunissen beschuldigde van een integriteitsprobleem.

"Ik bied daarom mijn excuses aan voor het deel binnen deze incidenten waarvoor ik verantwoordelijk was", zegt De Vries, waarop hij opstond en alle betrokkenen persoonlijk de hand schudde."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.