gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester De Vries door het stof, wethouderskwestie Montferland ten einde

ea39824c1029092ba38ffb8dc6c1437d

De Montferlandse burgemeester Harry de Vries ging bij de opening van de raadsvergadering donderdagavond door het stof. In een betoog probeerde hij alle brandjes die er de afgelopen tijd in de gemeente waren ontstaan te blussen met persoonlijke excuses.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Vries begon met het voorlezen van een uitleg met excuses over de wethouderskwestie. In een notendop, Raadslid Joost Gerritsen (Daadkracht) was een van de wethouderskandidaten tijdens de verkiezing begin dit jaar. Hij kreeg pas na zijn speech te horen dat hij niet benoembaar was wegens een integriteitskwestie. Hier komt De Vries in zijn pleidooi op terug: "Intussen is duidelijk dat er ten aanzien van de heer Gerritsen geen integriteitsrisico's zijn en dat de commissie van benoembaarheid wellicht tot een andere uitkomst was gekomen. Voor zover een andere indruk is ontstaan, betreuren wij dat zeer en bied ik de heer Gerritsen onze excuses aan."

Daar bleef het niet bij voor de burgervader. "Verder noem ik dat het ook erg ongelukkig is geweest dat de heer Gerritsen tijdens het uitspreken van zijn pitch nog niet op de hoogte was gesteld van de conclusies van de commissie benoembaarheid. Dat had anders gemoeten en dat hebben we niet goed aangepakt", aldus De Vries tijdens de openbare raadsvergadering. De woorden van de burgemeester werden afgesloten met een gezamenlijke verklaring van De Vries, Gerritsen en de griffier. Voor hen is met deze verklaring de zaak afgedaan.

'Ik dacht aan een staatsgreep'
Gerritsen zelf is blij met de openlijke excuses van de burgemeester, voor hem is het goed zo: "Ik ben zeer vergevingsgezind, ik hoop dan ook van harte dat de gekozen wethouder hetzelfde handelt als de wethouder die ik zelf had willen zijn." De eenpitter houdt zichzelf ook een spiegel voor. "Ik was de dagen en weken na de verkiezing kwaad, baldadig en opstandig. Ik was het vertrouwen kwijt en dacht zelfs aan dingen als een staatsgreep of militaire coup. Maar nu roep ik op tot een staakt-het-vuren, laten we samen aan teambuilding doen en al dat gekloot achter ons laten", zegt het raadslid vastbesloten.

Incidenten in de raad
Na het betoog over de wethoudersverkiezing waren er nog niet genoeg excuses voor de burgemeester, er is de afgelopen tijd nogal wat gebeurd in de gemeente. "Ik heb het afgelopen jaar geconstateerd dat onze raad wordt geteisterd door incidenten die voor een aantal van ons persoonlijk moeilijk te verteren zijn en hebben geleid tot verwijdering, boosheid, frustratie en grote teleurstelling", zegt De Vries. Hij ziet zelf ook dat de onderlinge relaties binnen de gemeenteraad op zijn zachtst gezegd beter kunnen.

De burgemeester noemde een aantal mensen specifiek. Zo bood hij zijn excuses aan aan de ontslagen wethouder Rob Mos, die nu voor Helder in de gemeenteraad zit. "Hij werd uiteindelijk het slachtoffer van een politieke, bestuurlijke crisis", aldus De Vries. De volgende in het rijtje was Henk Groote, de wethouder die zelf opstapte. De Vries: "Hij is op een manier vertrokken die hem pijn heeft gedaan en nog steeds doet." Als laatste noemde de burgemeester raadslid John Teunissen: "Hij voelt zich geschoffeerd door mijn optreden", waarbij hij doelde op het feit dat hij Teunissen beschuldigde van een integriteitsprobleem.

"Ik bied daarom mijn excuses aan voor het deel binnen deze incidenten waarvoor ik verantwoordelijk was", zegt De Vries, waarop hij opstond en alle betrokkenen persoonlijk de hand schudde."

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.