gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitenplaats Landfort klaar voor Open Tuinen dagen

a89720a06e2ce5b0b4c2ab958525feed

De tuin van de historische buitenplaats Landfort in Megchelen staat volop in bloei. De tuin rond het landhuis is weer in ere hersteld met een grote verscheidenheid aan planten en bomen. Huis Landfort en de tuin zijn nu hersteld tot hoe ze er naar alle waarschijnlijkheid in de 19e eeuw uit hebben gezien.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Als ik hier naar buiten loop ’s ochtends dan komt de rozengeur me al tegemoet. Daarna ruik ik ook de geur van alle prachtige bloemen die nu in bloei staan”, zegt Dessing. Vanaf zijn favoriete plek op het balkon van het landhuis kijkt hij precies op het meest geurende bloemenmozaïek. Dessing: “Mijn favoriete moment is dan ook na vijf uur hier een glaasje drinken en te beseffen dat we weer een dag een landgoed draaiende hebben gehouden.”

Wat hij dan ziet als hij vanaf het balkon om zich heen kijkt is niet wat je zou denken: “Ik zie eigenlijk vooral al het werk wat we nog moeten verzetten om dit goed te onderhouden. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Ik kan wel heel erg genieten, als de bezoekers genieten van hetgeen we hier hebben neergezet. Maar ik vind het zelf ook prachtig hoor.”

Nu zijn ze zich op het Landgoed aan het voorbereiden op komend weekend, dan doen ze mee aan de Open Tuinen dagen, de vorige keer kwamen er zo'n vierhonderd bezoekers op af. Dessing denk dat ze dat aantal gaan overtreffen. “Het weer wordt goed, we hebben muziek, verkoop van bijzondere planten en er is een imker. Genoeg te doen dus komend weekend hier, we zijn er helemaal klaar voor.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.