gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buitenlamp als afscheidscadeau voor Jolink

87609c7b0a576610bec354e7961a503c

Fervent anhanger Ruud van Moorsel is vanuit zijn revalidatiecentrum in Noord-Brabant naar Hummelo gereden om Bennie Jolink als verrassing een buitenlamp cadeau te doen. Meerdere herseninfarcten hebben onder meer zijn spraakvermogen aangetast, maar ondanks de gezondheidsproblemen wilde hij het cadeau perse aan zijn idool geven.

Jasper Hazelaar |
"Al vanaf mijn twaalfde jaar ben ik groot fan", zegt de inmiddels 58-jarige Noord-Brabander. Jarenlang bezocht hij concerten van zijn favoriete band, maar gezondheidsproblemen spelen de anhanger nu parten. Na zes of zeven herseninfarcten, de tel is hij zelf ook kwijt geraakt, is hij broos en zit ouderwets høken er niet meer in. Hij mistte het Hemelvaartsdagconcert van zijn vaste band al. "Maar dan zie je alle filmpjes en krijg je gewoon tranen in de ogen", zegt de anhanger. "Ik probeer er in september bij het Høkersweekend wel bij te zijn." Dat zei Van Moorsel vrijdag, maandag is hij na een nieuw herseninfarct ingehaald door de actualiteit. Voorlopig is hij aan bed gekluisterd in het ziekenhuis.

Vrijdag kon de Brabander nog wel op pad. Ad Verstegen, voormalig crosskampioen en kennis van de Normaal-zanger, haalde Van Moorsel op en bracht hem naar het huis van Jolink. "Hij heeft nogal wat problemen gehad met zijn gezondheid en vond dit nog een keer leuk om te doen. Omdat ik Ben en Gijs goed ken, vond ik het leuk om mee te rijden", zegt de Noord-Brabander. Helaas voor de twee was Jolink niet thuis. Van Moorsel heeft de lamp, die hij speciaal heeft laten ontwerpen in Normaal-vormgeving, daarom achtergelaten bij de schoonzoon van de zanger.

'Tot het einde der dagen naast mijn voordeur'

Jolink laat in een schriftelijke reactie weten blij te zijn met de lamp. "Ik hoop dat de muur van mijn boerderij stevig genoeg is, om dat ding te kunnen dragen, haha", aldus de zanger, die meeleeft met Van Moorsel. "Ik hoorde dat je erg ziek bent en dat vind ik heel naar. Ik weet niet precies hoe ziek, maar ik weet in ieder geval wat het is om ziek te zijn en bijna niks te kunnen. Ik wil je heel hartelijk bedanken voor de prachtige lamp! Prachtig stukje vakwerk! Die zal tot het einde der dagen naast mijn voordeur blijven hangen."

‘Tranen in de ogen’

Het uitblijven van een ontmoeting lijkt op een anticlimax, maar zo voelt het niet voor Van Moorsel. Alleen de rit naar zijn geliefde Achterhoek was al veel waard. "Als ik in de Achterhoek kom, net bij Doesburg, dan slaat mijn hart helemaal om", zegt de Normaal-liefhebber. Na het bezoek aan Jolink zijn huis, besloten Versteegen en Van Moorsel nog een rondje te rijden naar lokale Normaal-locaties. "Als ik zo bij De Tol ben, dat is voor mij the place to be", zegt Van Moorsel. "Dit is het mooiste stukje van Nederland. De tranen toon ik niet, maar ze komen dadelijk voor de dag.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.