gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buiten de schoolbanken: zo leer je op ‘Mijn School’ in Doetinchem

MijnSchool0

Op Mijn School in Doetinchem gaat het net iets anders dan bij andere scholen. Hier wordt namelijk het onderwijs passend gemaakt voor de student, in plaats van andersom. De school is een onderdeel van het Graafschap College en helpt jongeren een plek te vinden in de maatschappij.

Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte |  | Aangepast op

In 2010 zagen docenten veel studenten uitvallen op het hoofdgebouw van het Graafschap College. Hier wilde de school graag een oplossing voor vinden. Zo startte een andere aanpak in één enkel lokaal en groeide het uit tot een eigen locatie. “We hebben veel achttienplus studenten die in het reguliere onderwijs zijn uitgevallen. Dit kan bijvoorbeeld door een ingrijpende gebeurtenis in hun leven zijn, waardoor ze niet meer mee konden komen. Bij ons krijgen ze de kans om zich op een eigen manier te ontwikkelen”, vertelt Ylke Eijkelkamp docent op Mijn School.

‘’Op regulier onderwijs zit je vaak met heel veel studenten in één klas en heb je ook heel veel studenten op één school. Dat is hier niet het geval. Iedereen bewandelt hier zijn eigen pad. Niet iedereen is er elke dag waardoor het ook een stuk rustiger is’’, zegt Lieke Bessels, student op Mijn School.

Veel respect
In de lokalen van mijn school is er geen ruimte voor hiërarchie. ‘’Studenten zijn allemaal gelijk en docenten zijn gelijk, dus we hebben geen teamkamer. We eten samen en we leren van elkaar”, zegt Eijkelkamp.

‘’Onderling bij de studenten is er heel veel respect. Iedereen laat elkaar in hun waarden en iedereen kent iedereen’’, vertelt Bessels. De school vindt het erg belangrijk te focussen op gelijkheid. Dit merk je direct bij binnenkomst. Eijkelkamp: ‘’Bij de ingang van de school hangt groot artikel 1 van de grondwet, dus iedereen wordt gelijk behandeld.”

Burgerschapsweek
De andere aanpak van de school is goed terug te zien in de manier hoe ze het vak burgerschap geven. Deze week staat in het teken van het vak burgerschap. In plaats van een uurtje per week in de schoolbanken gaan ze er samen op uit. Onder andere op excursies naar plekken als musea en het gemeentehuis van Doetinchem. Daar krijgen ze bijvoorbeeld te zien hoe het in de lokale politiek eraan toe gaat. Een ander voorbeeld is een bezoek aan de rechtbank in Zutphen waar de studenten mogen ervaren hoe een zitting van een politierechter verloopt.  

‘’Burgerschap leer je niet uit een boek. Je leert het door te ervaren, te doen en met elkaar in gesprek te gaan’’, vertelt Eijkelkamp. ‘’Echt samendoen, ervaren en het gesprek erover aangaan, dat vinden wij heel erg van belang.’’

Deze manier van onderwijs past volledig binnen de visie van de school: ‘’Het uiteindelijke doel is dat de student mee kan doen in de maatschappij. Dat je je persoonlijk meer ontwikkeld hebt en sterker in je schoenen staat. Daarbij is het heel mooi als je een diploma haalt, maar als je als mens bent gegroeid dan zijn wij al heel tevreden’’, zegt Eijkelkamp.

Lees ook

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.