gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buddy's blijven buitenlandse burgers binden in Bronckhorst

ddcc33d31fcf1a4f50a044c0f5c43b18

Nieuwe buitenlandse inwoners van de gemeente Bronckhorst kunnen via het Buddy to Buddy-project een vriendschap opbouwen met hun nieuwe gemeentegenoten. Inwoners van plattelandsgemeente helpen de nieuwkomers met dagelijkse activiteiten en leren ze de Achterhoekse cultuur kennen.

Tim Rondeel |
Dries Kasper uit Vorden meldde zich na het overlijden van zijn vrouw aan: “Ook omdat ik het gewoon interessant vind om te kijken hoe mensen uit andere culturen en andere landen zich hier thuis voelen. Ik vind het gewoon een heel goed project, dus daarom heb ik daar graag aan meegedaan.” Hij nam zijn buddy Salam Alchama uit Syrië voor de eerste afspraak mee naar een bijzondere locatie, het bokbierfestival in Zutphen. “Het was een bierfeestje”, blikt Salam terug. “Dat was onze eerste afspraak, een soort van carnaval was dat, we dronken lekker bier.”

Die manier van het introduceren in de Achterhoekse cultuur is precies wat projectleider Claasje Reijers voor ogen had: “We zien toch dat nieuwkomers die hier zijn gekomen toch vaker in sociaal isolement leven”, aldus Claasje Reijers, projectleider van Buddy to Buddy Bronckhorst. “Anderzijds zien we dat de Nederlanders ook wel een beetje zoekend zijn van: ‘wie zijn dat eigenlijk en hoe kunnen wij daar iets voor doen’. En door hun aan elkaar te koppelen op basis van gelijkwaardigheid voorkomen we sociaal isolement en vergroten we de betrokkenheid van lokale inwoners bij de integratie.”

Vriendschap
Volgens Salam is het project van groot belang. “Voor de buitenlanders is de integratie belangrijk, maar dat gaat niet met tijdelijke relaties of met formele relaties”, aldus de inwoner van Zelhem. “Dat gaat gewoon met vriendschap en dat gebeurt hier bij het Buddy to Buddy project.” Het traject waarin Salam en Dries elkaar vonden werd vrijdagavond feestelijk afgesloten bij de Gouden Karper in Hummelo. “Zodat ze elkaar kunnen bedanken voor de vier mooie maanden”, aldus Reijers. “En kunnen ze zelf kiezen blijven we nog verder contact houden of sluiten we het af en is het goed voor ons.”

Geen einde
Dries en Salam zijn blij dat ze een nieuwe vriendschap hebben overgehouden aan het project. “Ik heb wel de indruk dat wij hier nog niet ophouden”, meent Kasper. “Dit deel kan wel over zijn, maar dat betekend niet dat ons Buddy to Buddy over is.” Daarmee is Salam het roerend eens: “Ik blijf met deze boy.”

De informatieavond voor de nieuwe ronde van Buddy to Buddy is dinsdagavond in het gemeentehuis in Hengelo.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.